26 kwietnia 2024

Amatorska Liga Orlika: Raiders Hrubieszów odnosi kolejne zwycięstwo

W Żdanowie minął czwarty piłkarski tydzień rywalizacji w Amatorskiej Lidze Orlika, do której zgłosiło udział 10 drużyn w tym Raiders Hrubieszów. Tempa nie zwalniają obecnie trzy najlepsze ekipy, które pomiędzy sobą powinny rozstrzygnąć kwestią mistrzostwa.

W wyścigu prowadzą z kompletem punktów dwie drużyny Raiders Hrubieszów oraz HDJ-Serwiskom Zamość, na trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów zajmuje gospodarz rozgrywek Rozpacz Kalinowice. Ciekawie zapowiadają się kolejne mecze:

(1:9) 48 min. Paweł Tucki

(1:10) 50 min. Grzegorz Szczepaniak (rzut karny)

Od kiedy Raidersi pewnie pokonali w trzech pierwszych meczach faworyzowane drużyny do zdobycia tytułu Mistrza Amatorskiej Ligi Orlika w Żdanowie, każdy kolejny przeciwnik wychodzi bardzo skoncentrowany na obronie. Ale co z tego jak jest skoncentrowany w defensywie a nie myśli o ofensywie. Samą obroną nie wygrywa się meczu! Taką obronną taktykę na dzisiejszy mecz obrała drużyna wojskowych z Zamościa Niezłomni.

Śmiało można powiedzieć, że to był mecz o dwóch innych połowach.

W pierwszej drużyna Niezłomnych broniła dostępu do własnej bramki wszystkimi zawodnikami co bardzo utrudniało grę Raidersom, którzy chyba chcieli wejść z piłką do bramki wojskowych. Pierwszą bramkę udało się strzelić po rzucie rożnym w ósmej minucie, a drugą po kwadransie gry po przechwycie niecelnego podania w środku pola. Mimo dużej przewagi i kilku dogodnych sytuacji nie udało się podwyższyć wyniku do przerwy.

W drugiej połowie gra wojskowych się zmieniła, znudzeni nie skuteczną grą obronną zaczęli odważniej atakować. Co chwilę dochodziło z obu stron do stwarzania groźnych sytuacji bramkowych, z których dwa razy odnieśli korzyść goście z Hrubieszowa. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero 10 minut przed końcowym gwizdkiem, w tym czasie padło aż sześć bramek dla Raiders Hrubieszów i bramka honorowa dla Niezłomnych.

Złe wrażenie nieskutecznej gry w pierwszej połowie z powodzeniem udało się zatrzeć w drugiej. Cieszy skuteczna gra i kolejne trzy punkty. W czołówce tabeli robi się coraz ciaśniej. Po czterech kolejkach prowadzą z kompletem punktów dwie drużyny Raiders Hrubieszów oraz HDJ-Serwiskom Zamość, na trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów zajmuje gospodarz rozgrywek Rozpacz Kalinowice.