20 lipca 2024

Amatorska Liga Orlika – VII Kolejka: Ścisk w czołówce tabeli

Jesteśmy już prawie na finiszu rozgrywek w Amatorskiej Lidze Orlika w Żdanowie, w której udział bierze drużyna Raiders Hrubieszów. Do zakończenia pozostały zaledwie dwie serie spotkań. Relacja z siódmej kolejki poniżej:

Reklamy

 

Wojskowi 6KZ, mimo że od początku ALO stawiają czynny opór każdej drużynie, to przegrywają wysoko ostatecznie wszystkie batalie. Litości nawet nie mieli dla nich Żołnierze Niezłomni, z którymi 6KZ przegrał mecz (5-10). Ustalono, że w następny dzień rozegrają zaległy mecz z trzeciej kolejki z drużyną LHS, ale Wojskowi 6KZ oddali mecz bez walki, podobnie uczynili też Niezłomni z Prawnikami i Hetmanem Oknoplast! Co zawiodło? Złe przygotowanie kondycyjne? Zła strategia? Wyjazd na poligon? Nie wiadomo, ale do żołnierzy honorowych nie pasuje oddawać meczy walkowerem! Wojskowi zajmują obecnie ostatnie miejsca w tabeli. W Tej edycji ligi niestety polegli!!!

 

Natomiast gospodarz rozgrywek Rozpacz Kalinowice była bezlitosna dla ekipy E-Zamość gromiąc ich (17-2)! Rozpacz zajmuję obecnie czwarte miejsce w tabeli ze stratą tylko dwóch punktów do HDJ-Serwiskom, Prawników Inter-Baum i Raiders Hrubieszów! Z Hrubieszowem rozegra mecz w ostatniej kolejce o najlepszą pozycję w lidze w tym sezonie.

Reklamy

 

Echo Zawada z honorem podeszła do meczu z LHS-em, mimo braków kadrowych chłopaki do końca spotkania walczyli na boisku jak lwy. Przewagę jednak miał LHS. Wynik (3-13) dla drużyny kolejarzy, którym w pierwszych meczach przydał się zimny prysznic i zaczynają już wracać na właściwe tory.

 

Wszystkim wydawać się mogło, że gdy Prawnicy Inter-Baum przegrali dwa pierwsze mecze ligowe z Hrubieszowem i Kalinowicami, to nie będą się już liczyć o najwyższy cel w rozgrywkach, że ten sezon mają już stracony.

Reklamy

Okazuje się, że nie można za szybko skreślać najbardziej utytułowanej drużyny Amatorskiej Ligi Orlika. Po dwóch porażkach i sześciu wygranych z rzędu dobili do czołówki peletonu i mają realne szanse nawet na pierwsze miejsce. W meczu z Hetmanem Oknoplast byli o poziom wyżej i wygrali pewnie mecz (6-3). Można przegrać pierwsze i drugie spotkanie i zagrać nawet w finale!

 

W meczu na szczycie, który można śmiało nazwać przedwczesnym finałem ligi, HDJ-Serwiskom wygrał (4-3) i zatrzymał rozpędzonych Raiders Hrubieszów, niepokonanych od sześciu kolejek. Gdyby Raidersi wygrali ten mecz odskoczyliby już rywalom w tabeli na sześć punktów i prawdopodobnie wygraliby dzięki temu ligę w tym sezonie.

Tym czasem w czołówce tabeli zrobił się wielki ścisk i walka o mistrzostwo Zamojskiej Amatorskiej Ligi Orlika będzie się toczyć do ostatniej kolejki.

 

Wyniki wszystkich meczów:

HDJ-Serwiskom Zamość

4 : 3

 

Raiders Hrubieszów

 

Jacek Kądziołka

Paweł Tucki x2

 

Żołnierze Niezłomni Zamość

 

3 : 0 (walkower)

 

Prawnicy Inter-Baum Zamość

E-Zamość

 

2 : 17

 

Rozpacz Kalinowice

LHS Zamość

 

13 : 3

 

Echo Zawada

Wojskowi 6KZ Zamość

 

5 : 10

 

Żołnierze Niezłomni Zamość

Hetman Oknoplast Zamość

 

3 : 6

 

Prawnicy Inter-Baum Zamość

Wojskowi 6KZ Zamość

 

0 : 3 (walkower)

 

LHS Zamość

Żołnierze Niezłomni Zamość

 

0 : 3 (walkower)

 

Hetman Oknoplast Zamość

 

Tabela:

Miejsce:

Drużyna:

Mecze:

Bramki:

Bilans:

Punkty:

1

RAIDERS HRUBIESZÓW

7

54-18

+ 36

18

2

HDJ-Serwiskom Zamość

7

35-24

+ 11

18

3

Prawnicy Inter-Baum Zamość

8

50-30

+ 20

18

4

Rozpacz Kalinowice

7

65-30

+ 25

16

5

Hetman oknoplast Zamość

8

53-38

+ 15

12

6

LHS Zamość

7

29-29

0

10

7

Żołnierze Niezłomni Zamość

9

28-43

– 15

6

8

E-Zamość

7

28-50

– 22

6

9

Echo Zawada

7

34-51

– 17

6

10

Wojskowi 6KZ Zamość

7

21-84

– 63

0

 

 

VII Kolejka: (31-10-2017)

Raport z meczu HDJ-Serwiskom Zamość (4 : 3) Raiders Hrubieszów:

(1:0) 3 min.

(2:0) 15 min.

(2:1) 17 min. Jacek Kądziołka

(3:1) 22 min.

(3:2) 30 min. Paweł Tucki

(3:3) 33 min. Paweł Tucki

(3:3) 35 min. (Jarosław Jasina – rzut karny obroniony)

(3:3) 38 min. (rzut karny dla HDJ – obrona Grzegorz Szczepaniak)

(4:3) 45 min.

(4:3) 50 min. (Jacek Kądziołka – rzut karny obroniony)

 

Przed meczem było dużo optymizmu. Skład też był prawie optymalny. Piłkarze wiedzieli, jakiej gry się spodziewać, jaka będzie pogoda, jakie boisko i na co trzeba uważać. Teoretycznie na wszystko byli przygotowani. Tyle tylko, że tego dnia skuteczność zawiodła jak nigdy. Oba zespoły w meczu nastawione były na szybkie kontry i uważną grę w defensywie.

Pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do drużyny HDJ, która w mecz weszła w najlepszy możliwy sposób. Prowadzenie objęli już przy pierwszej nadarzającej się okazji z rzutu rożnego i przez pierwsze 15 minut w zasadzie nie zrobili błędu w defensywie. Na dodatek zdołali wyprowadzić skuteczną kontrę, którą podwyższyli wynik na (2:0). Udało się szybko odpowiedzieć i zdobyć bramkę kontaktową, gdy przeciwnik jeszcze się cieszył z podwyższenia wyniku. Po bramce Raidersi przejęli inicjatywę i częściej utrzymywali się przy piłce na połowie rywala. Nie udało się skonkretyzować żadnej akcji ani też celnie uderzyć z dystansu, wszystkie piłki mijały bramkę lub były skutecznie wybijane. Tuż przed przerwą po jednej z takich akcji HDJ wyprowadził skuteczną kontrę i podwyższył wynik na (3:1).

W drugiej połowie spotkania działy się już same niewytłumaczalne rzeczy. Raidersi zagrali agresywniej w odbiorze i narzucili swój styl gry. Wystarczyło pierwsze 5 minut na odrobienie strat (3:3) i zdobycie optycznej przewagi nad HDJ. Mecz zrobił się bardzo zacięty i nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji. Czas uciekał a obie drużyny postawiły sobie za cel zwycięstwo, dlatego bez przerwy coś działo się pod obiema bramkami. Najpierw bramkarz HDJ w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Raiders zapomniał, że opuścił pole karne i wybił piłkę ręką za linię boczną boiska. Za nieprzepisowe zagranie nie został nawet ukarany minutami. W kolejnej akcji w obrębie pola karnego HDJ sfaulowany był zawodnik Raidersów i w konsekwencji podyktowany został rzut karny, którego nie udało się skutecznie zamienić na bramkę. W podobnej sytuacji dwie minuty później przed szansą stanęła drużyna HDJ, której też się nie udała ta sztuka, zdobyć bramki z rzutu karnego. Chwilę później sędzia dopatrzył się faulu przy wybijaniu piłki z przed pola karnego Raidersów i podyktował rzut wolny dla drużyny z Zamościa. Dobrze rozegrany rzut wolny dał prowadzenie drużynie HDJ (4:3), a następnie po wznowieniu gry zmianę Ich taktyki gry. Postawili przysłowiowy „autobus” broniąc dostępu do swojej bramki wszystkimi możliwymi sposobami. W ostatniej akcji meczu sfaulowany ponownie został zawodnik Raidersów w polu karnym. Sytuacja o tyle dziwna że sędzia, nie puścił przywileju korzyści po którym dwie sekundy później padła bramka wyrównująca, a podyktował natychmiast rzut karny. Decyzji nie zmienił, a drugiego rzutu karnego na wagę remisu ponownie nie udało się wykorzystać. Zabrakło skuteczności i cierpliwości, a niewykorzystane sytuacje jak zwykle się mszczą.

Prawdopodobnie to był najlepszy mecz obu drużyn w tym sezonie ALO, tylko szkoda że pechowy dla Hrubieszowian. Raiders Hrubieszów nadal jest liderem tabeli i żeby wygrać ligę nie może już stracić nawet punktu. Do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania: z Wojskowymi 6KZ mecz rozegrany zostanie we wtorek (7.11.2017) oraz z gospodarzem rozgrywek Rozpaczą Kalinowice w następnym tygodniu.

 

Drużynę reprezentują:

Nr.

Zawodnik:

Bramki:

1

GRZEGORZ SZCZEPANIAK

2

99

KRYSTIAN ŁAMEJKO

 

13

DARIUSZ MAGDZIAK

 

24

TOMASZ MAGDZIAK

1

2

MARCIN NOWAKOWSKI

1

4

MARCIN POMARAŃSKI

 

81

ŁUKASZ CHABROS

1

7

ŁUKASZ FULARA

 

11

JACEK KĄDZIOŁKA

11

17

JAROSŁAW MIGAS

2

20

JAROSŁAW JASINA

10

33

MAREK LACKOWSKI

 

14

MATEUSZ WYSOCKI

7

69

PIOTR HRYCUNIAK

 

8

PAWEŁ KUCY

1

6

PAWEŁ TUCKI

12

10

PAWEŁ BAKALARCZUK

 

9

PAWEŁ JARMOLUK

6

 

 

Informacje:

https://gryfamatorzy.futbolowo.pl/terminarz

http://raidershrubieszow.futbolowo.pl/