24 października 2024

Amatorska Liga Orlika – VII Kolejka: Ścisk w czołówce tabeli

Jesteśmy już prawie na finiszu rozgrywek w Amatorskiej Lidze Orlika w Żdanowie, w której udział bierze drużyna Raiders Hrubieszów. Do zakończenia pozostały zaledwie dwie serie spotkań. Relacja z siódmej kolejki poniżej:

Wojskowi 6KZ, mimo że od początku ALO stawiają czynny opór każdej drużynie, to przegrywają wysoko ostatecznie wszystkie batalie. Litości nawet nie mieli dla nich Żołnierze Niezłomni, z którymi 6KZ przegrał mecz (5-10). Ustalono, że w następny dzień rozegrają zaległy mecz z trzeciej kolejki z drużyną LHS, ale Wojskowi 6KZ oddali mecz bez walki, podobnie uczynili też Niezłomni z Prawnikami i Hetmanem Oknoplast! Co zawiodło? Złe przygotowanie kondycyjne? Zła strategia? Wyjazd na poligon? Nie wiadomo, ale do żołnierzy honorowych nie pasuje oddawać meczy walkowerem! Wojskowi zajmują obecnie ostatnie miejsca w tabeli. W Tej edycji ligi niestety polegli!!!

Natomiast gospodarz rozgrywek Rozpacz Kalinowice była bezlitosna dla ekipy E-Zamość gromiąc ich (17-2)! Rozpacz zajmuję obecnie czwarte miejsce w tabeli ze stratą tylko dwóch punktów do HDJ-Serwiskom, Prawników Inter-Baum i Raiders Hrubieszów! Z Hrubieszowem rozegra mecz w ostatniej kolejce o najlepszą pozycję w lidze w tym sezonie.

Echo Zawada z honorem podeszła do meczu z LHS-em, mimo braków kadrowych chłopaki do końca spotkania walczyli na boisku jak lwy. Przewagę jednak miał LHS. Wynik (3-13) dla drużyny kolejarzy, którym w pierwszych meczach przydał się zimny prysznic i zaczynają już wracać na właściwe tory.

Wszystkim wydawać się mogło, że gdy Prawnicy Inter-Baum przegrali dwa pierwsze mecze ligowe z Hrubieszowem i Kalinowicami, to nie będą się już liczyć o najwyższy cel w rozgrywkach, że ten sezon mają już stracony.

Okazuje się, że nie można za szybko skreślać najbardziej utytułowanej drużyny Amatorskiej Ligi Orlika. Po dwóch porażkach i sześciu wygranych z rzędu dobili do czołówki peletonu i mają realne szanse nawet na pierwsze miejsce. W meczu z Hetmanem Oknoplast byli o poziom wyżej i wygrali pewnie mecz (6-3). Można przegrać pierwsze i drugie spotkanie i zagrać nawet w finale!

W meczu na szczycie, który można śmiało nazwać przedwczesnym finałem ligi, HDJ-Serwiskom wygrał (4-3) i zatrzymał rozpędzonych Raiders Hrubieszów, niepokonanych od sześciu kolejek. Gdyby Raidersi wygrali ten mecz odskoczyliby już rywalom w tabeli na sześć punktów i prawdopodobnie wygraliby dzięki temu ligę w tym sezonie.

Tym czasem w czołówce tabeli zrobił się wielki ścisk i walka o mistrzostwo Zamojskiej Amatorskiej Ligi Orlika będzie się toczyć do ostatniej kolejki.

(3:3) 33 min. Paweł Tucki

(3:3) 35 min. (Jarosław Jasina – rzut karny obroniony)

(3:3) 38 min. (rzut karny dla HDJ – obrona Grzegorz Szczepaniak)

(4:3) 45 min.

(4:3) 50 min. (Jacek Kądziołka – rzut karny obroniony)

Przed meczem było dużo optymizmu. Skład też był prawie optymalny. Piłkarze wiedzieli, jakiej gry się spodziewać, jaka będzie pogoda, jakie boisko i na co trzeba uważać. Teoretycznie na wszystko byli przygotowani. Tyle tylko, że tego dnia skuteczność zawiodła jak nigdy. Oba zespoły w meczu nastawione były na szybkie kontry i uważną grę w defensywie.

Pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do drużyny HDJ, która w mecz weszła w najlepszy możliwy sposób. Prowadzenie objęli już przy pierwszej nadarzającej się okazji z rzutu rożnego i przez pierwsze 15 minut w zasadzie nie zrobili błędu w defensywie. Na dodatek zdołali wyprowadzić skuteczną kontrę, którą podwyższyli wynik na (2:0). Udało się szybko odpowiedzieć i zdobyć bramkę kontaktową, gdy przeciwnik jeszcze się cieszył z podwyższenia wyniku. Po bramce Raidersi przejęli inicjatywę i częściej utrzymywali się przy piłce na połowie rywala. Nie udało się skonkretyzować żadnej akcji ani też celnie uderzyć z dystansu, wszystkie piłki mijały bramkę lub były skutecznie wybijane. Tuż przed przerwą po jednej z takich akcji HDJ wyprowadził skuteczną kontrę i podwyższył wynik na (3:1).

W drugiej połowie spotkania działy się już same niewytłumaczalne rzeczy. Raidersi zagrali agresywniej w odbiorze i narzucili swój styl gry. Wystarczyło pierwsze 5 minut na odrobienie strat (3:3) i zdobycie optycznej przewagi nad HDJ. Mecz zrobił się bardzo zacięty i nie brakowało kontrowersyjnych sytuacji. Czas uciekał a obie drużyny postawiły sobie za cel zwycięstwo, dlatego bez przerwy coś działo się pod obiema bramkami. Najpierw bramkarz HDJ w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Raiders zapomniał, że opuścił pole karne i wybił piłkę ręką za linię boczną boiska. Za nieprzepisowe zagranie nie został nawet ukarany minutami. W kolejnej akcji w obrębie pola karnego HDJ sfaulowany był zawodnik Raidersów i w konsekwencji podyktowany został rzut karny, którego nie udało się skutecznie zamienić na bramkę. W podobnej sytuacji dwie minuty później przed szansą stanęła drużyna HDJ, której też się nie udała ta sztuka, zdobyć bramki z rzutu karnego. Chwilę później sędzia dopatrzył się faulu przy wybijaniu piłki z przed pola karnego Raidersów i podyktował rzut wolny dla drużyny z Zamościa. Dobrze rozegrany rzut wolny dał prowadzenie drużynie HDJ (4:3), a następnie po wznowieniu gry zmianę Ich taktyki gry. Postawili przysłowiowy „autobus” broniąc dostępu do swojej bramki wszystkimi możliwymi sposobami. W ostatniej akcji meczu sfaulowany ponownie został zawodnik Raidersów w polu karnym. Sytuacja o tyle dziwna że sędzia, nie puścił przywileju korzyści po którym dwie sekundy później padła bramka wyrównująca, a podyktował natychmiast rzut karny. Decyzji nie zmienił, a drugiego rzutu karnego na wagę remisu ponownie nie udało się wykorzystać. Zabrakło skuteczności i cierpliwości, a niewykorzystane sytuacje jak zwykle się mszczą.

Prawdopodobnie to był najlepszy mecz obu drużyn w tym sezonie ALO, tylko szkoda że pechowy dla Hrubieszowian. Raiders Hrubieszów nadal jest liderem tabeli i żeby wygrać ligę nie może już stracić nawet punktu. Do rozegrania zostały jeszcze dwa spotkania: z Wojskowymi 6KZ mecz rozegrany zostanie we wtorek (7.11.2017) oraz z gospodarzem rozgrywek Rozpaczą Kalinowice w następnym tygodniu.