27 kwietnia 2024

Artur Kern dziewiąty w Mistrzostwach Polski na 10 km

W dniu 1.08.2015 r. w Gdańsku odbyły się VI Mistrzostwa Polski w Ulicznym Biegu Elity, w których 9 miejsce zajął tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski na 5 km Artur Kern z hrubieszowskiej Unii. Jeszcze 1,5 miesiąca temu Artek pokonywał wielu przeciwników, którzy zajęli miejsca przed nim, niestety niespodziewana śmierć ukochanego Taty spowodowała załamanie formy, ale ja wierzę, że forma wróci i razem z Tatą będziemy śledzić znowu wielce udane biegi naszego aktualnego rekordzisty Polski!

10 SZYMKOWIAK Tomasz 1983 M MKL Toruń 31:32

W Biegu św. Dominika, podczas którego rozegrano powyższe mistrzostwa, zwyciężył Kenijczyk Sirma Haron – 29:06. Chabowski minął metę tuż za nim. W mistrzostwach kraju sklasyfikowano 30. zawodników. Panie o medale na 10 kilometrów powalczą pod koniec sierpnia w Łodzi, podczas Biegu Fabrykanta.

Zawody – tradycyjnie już – składały się z różnych części, w których mogli rywalizować amatorzy i profesjonaliści. Mieli oni do przebiegnięcia różnorakie dystanse: od 1,2 km, przez 5 km, aż do najdłuższego – 10 km. A wszystko to w pięknej scenerii w samym sercu Gdańska.