17 lipca 2024

Biegi uliczne w Puławach

W sobotę 3 maja 2008 r. w Puławach podczas obfitego deszczu i wśród kałuż na trasie został rozegrany 3 Majowy bieg główny o „Błękitną Wstęgę Wisły”, zaliczany do XVI Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej oraz biegi dzieci i młodzieży. Dobrze w tych biegach spisali się członkowie MKS „Unia” w Hrubieszowie.

Reklamy

W ostatniej chwili na wskutek trudnych warunków, organizatorzy zmodyfikowali trasę, omijając leśne szlaki przełajowe, zalane wodą. Panowie rywalizowali na dystansie 5,5 km. I tutaj jak zwykle w czołówce do mety dobiegł Artur Jabłoński – 3 miejsce w czasie 17:10 min., ulegając specjaliście biegów ulicznych Dariuszowi Kuzdrze z Agrosu Zamość 16:22 min. i Sergiejowi Okseniukowi z Ukrainy 16:28, za nim dobiegł do mety słynny Stanisław Marzec z Nałęczowa 17:44 min., 8 – my był pochodzący z Horodła Mateusz Markiewicz – 18:42 min. obecnie reprezentujący Agros Zamość i trenujący właśnie u Kuzdry. A. Jabłoński otrzymał dodatkową nagrodę jako najlepszy w klasyfikacji nauczycieli. 11 – sty był Łukasz Lipski w 19:23 min., który na starcie tak wyrwał do przodu, że znalazł się na czele, co udokumentowało zdjęcie w „Dzienniku Wschodnim”. Zespołowo Unia została sklasyfikowana na 4 miejscu wśród 16 zespołów. Najstarszym uczestnikiem biegu był 69 – letni Ireneusz Policht z Bogdanki. Bieg ukończyło 43 panów i 8 pań.

Panie biegały na dystansie 3 km, dwie pierwsze były Ukrainki – Serdiuk i Kalendarowa, trzecia A. Sypek z Warszawy a czwarta Małgorzata Żółkiewska z Łaszczowa, z Unii nie było nikogo.

Reklamy

Biegi dzieci i młodzieży rozegrano na dystansach od 400 do 2000 m., niestety z powodu potężnej ulewy jak i długiego „weekendu” niektóre biegi były mało licznie obsadzone.

Dobrze spisały się dziewczyny i tak – jako pierwsze do mety dobiegły, w roczniku 1991/92 Beata Koszałka z ZS nr 2 w Hrubieszowie oraz w roczniku 1993/94 Maja Hojda z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie, niespodzianką było zwycięstwo o rok młodszego Adriana Mielniczuka z ZS nr 3 w Hrubieszowie w roczniku 1989/90.

Reklamy

W roczniku dziewcząt 1997 i młodszych 2 – ga była Jagoda Smyk z SP nr 2 w Hrubieszowie, natomiast 7 – ma Wiktoria Ciesielczuk z SP nr 3 w Hrubieszowie. W roczniku 1995/96 na 5 – tej pozycji uplasowała się Katarzyna Wiśniewska również z SP 3 w Hrubieszowie, w roczniku 1993/94 – 2 – ga była Wiktoria Pawlos z Gimn. ZS 2 w Hrub. Dodatkowo rywalizowały przedszkolaki, dzieci z klas I – III, niepełnosprawni oraz wózkowicze. W punktacji międzyszkolnej wśród szkół podstawowych na 4 – tym miejscu wśród dziewcząt SP 3 a na 5 – tym SP 2, w gimnazjach 1 – wsze G. 2, 2 – gie G. ZS 2, w szkołach średnich u chłopców ZS 3 – 2 – gie. Były puchary, dyplomy, medale i nagrody.

Należy pochwalić Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, które szybko umieściło komunikat i zdjęcia z biegów na swojej stronie internetowej www.ptkkf.pulawy.pl >>

***

Bieg Herbowy

Kolejny raz przypominam, w niedzielę 25 maja br. od godz. 11.00 w Hrubieszowie (start i meta koło HDK) X Jubileuszowy Bieg Herbowy kobiet i mężczyzn na dystansie 4200 m. z dodatkowymi biegami młodzieżowymi, plus bieg przedszkolaków. Oprócz biegów szereg innych atrakcji z okazji nadania 10 lat temu herbu naszemu powiatowi.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Adrian Mielniczuk sprawił dużą niespodziankę sobie i trenerowi A. Kulczyńskiemu wygrywając jeden z biegów młodzieżowych w Puławach.