Brązowe medale dziewcząt Marka Kitlińskiego!

W Łodzi 22.06.2012 r. odbyły się finały ogólnopolskie szkół w biegach rozstawnych, dziewczęta z ZS nr 2 w Lubartowie przygotowane przez hrubieszowianina Marka Huberta Kitlińskiego w sztafecie szwedzkiej wywalczyły brązowe medale w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych.

Nowosacka Bogumiła 95

W eliminacjach dziewczęta z Lubartowa osiągnęły 2:27,26 min.

Marek Hubert Kitliński:

– Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu w sztafecie szwedzkiej. Jest to drugi już medal dziewcząt z naszej szkoły w tym roku szkolnym podczas finałów ogólnopolskich, ponieważ wcześniej dziewczęta zdobyły złote medale w sztafecie 8×900 m. Medale wzięły się stąd, że dziewczęta solidnie ćwiczyły i widać tego efekty.

Szkoły podstawowe

Dziewczęta z SP nr 4 z Lublina przygotowane przez hrubieszowianina Piotra Kitlińskiego zajęły ogólnie 11 pozycję.

Piotr Kitliński:

– Dziewczęta uzyskały gorszy wynik niż na zawodach wojewódzkich, ponieważ byłem zmuszony do składu wstawić „nową” dziewczynę i wyszło na zmianach zamieszanie. Tak myślę, że awansowalibyśmy do finału. Gratuluję medalu bratu Markowi i być może za rok znowu wspólnie wynajmiemy busa i udamy się na podobne zawody.

Wart przypomnieć, że rok wcześniej…

14.06.2011 r. w Łodzi odbył się Finał Krajowy w Biegach Rozstawnych szkół. Po zwycięstwach w zawodach powiatowych, rejonu zamojskiego, województwa lubelskiego dziewczęta z Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie im. St. Staszica zajęły 7 miejsce w Polsce – 2:34,92