Brązowi medaliści z UKS „Grześ” Hrubieszów

HrubieszówZielonka

Reklamy

W dniach 3 – 5 IV 2009 r. w Zielonce k/Warszawy podczas Mistrzostw Polski Juniorów drużyna unihokeja UKS „Grześ” Hrubieszów walcząc na parkiecie wśród band do ostatniego meczu, zdobyła po raz drugi BRĄZOWY MEDAL!!!

***

MUKS Zielonka – UKS „Grześ Hrubieszów 15:8 (4:3; 4:2; 7:3)

Kolejno bramki Grzesia:

Powęzka – Wojciechowski 12.59 min. na 3:1
Czerw 14 min. 3:2
Kaczanowski – Wojciechowski 17:58 min. 4:3
Migas – Powęzka 21:43 min. 4:4
Migas – Powęzka 22:44 min. 4:5 !!!
Czerw – 46:11 min. 11:6
Wojciechowski – Powęzka 50:25min. 13:7
Powęzka 59:07 min. 15:8

Kary 2 min.
Czerw – 29:40 min.

Najlepszy zawodnik – Powęzka Bartłomiej

Pierwsza tercja zawodników Grzesia to nawiązanie walki z kandydatami do złota, w drugiej jeszcze była nadzieja na dobry wynik (4:5 dla naszych !!!), niestety w trzeciej tercji rywale uzyskali zdecydowaną przewagę.

***

WSU Wierzchowo – UKS „Grześ” Hrubieszów 7:2 (6:0; 1:0; 0:2)

Kolejno bramki Grzesia:

Czerw – Wojciechowski 46:20 min. na 7:1
Kaczanowski – Powęzka 46:26 min. 7:2

Kary 2 min.:
Wojciechowski – 27:32 min.
Czerw – 40:37 min.
Wojciechowski + 10 min. – 49:08
Czerw – 53:08 min.
Czerw – 59:40 min

Najlepszy zawodnik – Czerw Mateusz

Pierwsza tercja ustawiła cały mecz, chociaż czym dalej tym lepiej szło dla zawodników Grzesia, a trzecia tercja bombowa, dla naszych.

***

UKS „Absolwent” Siedlce – UKS „Grześ” Hrubieszów 7:14 (2:2; 2:6; 3:6)

Kolejno bramki Grzesia:

Szumiata – Dziewiczkiewicz 6.52 min. na 0:1
Powęzka – Wojciechowski 10:03 min. 1:2
Wojciechowski – Szumiata 24:23 min. 3:3
Powęzka – Czerw 32.53 min. 4:4
Kaczanowski Damian 35.09 min. 4:5
Czerw – Powęzka 37:04 min. 4:6
Czerw – Powęzka 38:14 min. 4:7
Czerw 38.46 min. 4:8
Powęzka 41:23 min. 4:8
Wojciechowski – Czerw 45:55 min. 5:10
Kaczanowski – Powęzka 46:24 min. 5:11
Kaczanowski – Czerw 47.10 min. 5:12
Powęzka 51.21 min. 5:13
Szumiata – Powęzka 57:31 min. 7:14

Najlepszy zawodnik – Galej Mateusz

Co w tym meczu się nie działo, pierwsza tercja na remis i tak było do 4:4 w drugiej, kondycja, wola walki i umiejętności taktyczno – techniczne doprowadziły do wywalczenia BRĄZOWEGO MEDALU przez UKS „Grześ” Hrubieszów !!! Brawo zawodnicy, trenerzy, działacze !!!

Najlepszym zawodnikiem meczu wytypowano Mateusza Galeja, który z przyczyn osobistych nie wyjechał razem z drużyną, dopiero była reprezentantka Polski w unihokeja p. Monika Machometa dowiozła go na drugi mecz, za co należą się jej brawa, ponieważ Mateusz spisywał się znakomicie. Kto wie jakby było gdyby uczestniczył w pierwszym meczu.

***

Kadra UKS „Grześ” Hrubieszów:

1. Czerw Mateusz – kapitan
2. Wojciechowski Łukasz
3. Powęzka Bartłomiej
4. Węgor Maciej – bramkarz
5. Kaczanowski Damian
6. Smyk Kamil
7. Kudrel Tomasz
8. Migas Jarosław
9. Orzechowski Michał
10. Szumiata Przemysław
11. Kicun Kamil
12. Dziewiczkiewicz Szymon
13. Salewski Konrad – bramkarz
14. Harasymiuk Sylwester – bramkarz
15. Galej Mateusz

***

Zarząd i trenerzy:

I Trener i prezes klubu – Krzysztof Dąbrowski,
II trener i kierownik drużyny – Mirosław Dąbrowski

Vice prezes ds. marketingu – Cezary Bajurka
Vice prezes ds. sportowych – Monika Machometa
Sekretarz – Mirosław Dąbrowski

Członkowie: Bartek Kusiak, Wojciech Zalichta, Edmund Brzycki, Antoni Nieradko, Reginald Kawalec, Grzegorz Głowacz

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący – Janusz Kucharski
Członkowie: Iwona Panasiewicz, Renata Łoza

***

Inne mecze finałowe:

WSU Wierzchowo – UKS Absolwent Siedlec 10-3 (4-1,3-0,3-2)
MUKS Zielonka – UKS Absolwent Siedlec 10-4 (3-2,3-1,4-1)
MUKS Zielonka – WSU Wierzchowo 8-8 (3-1,1-4,4-3)

***

Tabela finałowa:

1. MUKS Zielonka – woj. mazowieckie
2. WSU Wierzchowo – woj. Zachodnio – pomorskie
3. UKS Grześ Hrubieszów – woj. lubelskie
4. UKS Absolwent Siedlec – woj. wielkopolskie
5. UKS Lech Gdańsk
6. UKS Orzeł Żagań

Opracował – mak

Na zdjęciu – Puchar i jeden z medali, trofea zdobyte przez zespół UKS „Grześ” Hrubieszów podczas Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w Zielonce w 2009 r.

Hrubieszow LubieHrubie 2009