26 kwietnia 2024

Brązowy medal Natalii Górniak w Mistrzostwach Polski LZS U17

W dniach 20 – 23 sierpnia 2020 r. w Zamościu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS U15 i U17 w podnoszeniu ciężarów. Wśród bardzo dobrze prezentującej się piątki reprezentantów Unii Hrubieszów, najlepiej spisała się Natalia Górniak stając na trzecim miejscu podium, która treningi zaczynała w Olimp Mircze pod kierunkiem trenera Andrzeja Lizuna.

Mistrzostwa Polski LZS, osiągnięcia Unii Hrubieszów

***

Kategoria wiekowa do lat 17, dziewczęta

kategoria 55 kg (54,90) rocznik 2003

brąz – Natalia Górniak (Unia Hrubieszów – 60+73=133 kg, piąty wynik w punktacji Sinclaira open),

chłopcy

kategoria 73 kg (71,60) 2004

4. Kamil Koszałka (Unia – 55+80=135 kg),

kategoria +102 kg (114,50 kg) 2003

6. Bartłomiej Adamiak (Unia – 85+95=180 kg).

***

Kategoria wiekowa do lat 15, dziewczęta

kat. 71 kg (70,70) 2006

4. Oliwia Dziewiczkiewicz (43+60=103 kg – Unia Hrubieszów)

2. Mazowieckie – 226 pkt.,

3. Lubelskie – 200 pkt., startowali z jedenastu województw.

***

Trener Leszek Tarnawski

Mistrzostwa Polski LZS do lat 15 i 17 miały odbyć się pierwotnie w kwietniu, ale z uwagi na to, co się dzieje na Świecie i u nas w Polsce zostały przeniesione na termin sierpniowy. Start naszych zawodniczek i zawodników bardzo udany. Natalia Górniak – brązowy medal i nowe rekordy życiowe w kategorii 55 kg. Dodać tu trzeba, że Natalka uplasowała się na piątym miejscu w punktacji sinclaira wśród zawodniczek do lat 17, wypełniła też normę na I klasę sportową. Oliwia Dziewiczkiewicz w kategorii do lat 15 uplasowała się na IV miejscu także z nowymi rekordami życiowymi, ale tutaj Oliwia była młodsza o rok od wszystkich medalistek. Bartosz Kozar po bardzo ładnej walce i poprawieniu rekordów życiowych o 9 kg zajął także IV miejsce w kategorii wagowej do 96 kg wśród zawodników do lat 15. Dwaj następni zawodnicy to absolutni debiutanci na zawodach tej rangi – Kamil Koszałka w kategorii 73 do lat 17 zajął IV miejsce z nowymi rekordami życiowymi i Bartłomiej Adamiak także wśród 17 – latków w kategorii wagowej plus 102 kg zajął VI miejsce poprawiając swoje rekordy życiowe o 20 kg w dwuboju. Podsumowując start bardzo dobry. Trudno informować kibiców o następnych zawodach w obecnej sytuacji. Planowane są już w tym tygodniu Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Ciechanowie, gdzie MKS Unię Hrubieszów reprezentować będą: Wiktoria Litwin, Julia Janiak i Jakub Dziewiczkiewicz.

***

Natalia Górniak

– Co do moich treningów przed zawodami to były bardzo intensywne, byłam na 3 zgrupowaniach, gdzie powoli dochodziłam do formy. Dziwnie było startować przy braku publiczności, ale niestety takie były wymogi bezpieczeństwa ze względu na Covid. Sam start prawie nie różnił się od tego przed epidemią. Na razie skupiam się na przygotowaniu do OOM i poprawie tam wyniku.