Brązowy medal Trójki

22 marca w rozegranym w Puławach finale drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 zdobyła brązowy medal Igrzysk Szkół Podstawowych w piłce ręcznej chłopców.

Lublin – Luków 20:14

Pierwszy mecz z SP1 Łuków był pechowy dla chłopców z Hrubieszowa. Cztery razy trafiali w poprzeczki i raz w spojenie. Na drugi mecz wyszliśmy bardziej zmotywowani, bo wiedzieliśmy, że gdy wygramy – mamy szanse na medal.

I stało się – wygrana z Puławami była wspaniała. Był to piękny mecz…Pan Witaszek – szef wyszkolenia Azotów Puławy chciał wytransferować jednego z uczniów SP Hrubieszów Bartłomieja Grzyba do swojej drużyny, ale do konkretnych rozmów jeszcze nie doszło. Kierownik i trener Trójki dali mu jednak swe numery telefonów.

Mecz o trzecie miejsce był najbardziej dramatycznym meczem w całym turnieju. Zespół SP3 Hrubieszów po pierwszej połowie prowadził 7:2 lecz po błędzie sędziego, Mateusz Chachler został wyrzucony z boiska za to, że nie chciał uderzyć bramkarza (przeskoczył nad nim, ale sędzia uznał to za faul umyślny!). Mateusz to czołowy zawodnik drużyny, wiec Trójka znalazła się w niemałym kłopocie. Przewaga zrobiła się mniejsza, aż w końcu została minuta do końca spotkania. Dzięki dobrej formie bramkarzy Trojki – Mariusza Zająca i Jakuba Nowaka, a także spokojowi na boisku, w końcowych sekundach SP 3 utrzymała się przy piłce zwyciężając mecz, zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowy medal Igrzysk.