Być sędzią na takim turnieju, to zaszczyt!

W przedostatnim dniu października 2019 roku, byłam Sędzią głównym na „III Turnieju Tenisa Stołowego Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” zorganizowanym prze PSONI Koło w Werbkowicach.

Reklamy

 

Turniej rozgrywany był na 6 stołach, były bardzo zacięte pojedynki, były emocje i radość zwycięstwa. Po raz pierwszy uczestnicy turnieju wysłuchali Hymnu Olimpiad Specjalnych, po czym obecni w hali sportowej wysłuchali roty przysięgi Olimpiad Specjalnych – „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną ambicją i spisali się wspaniale, a sukces miał wymiar nie tylko sportowy. Była duma i radość z pokonywania własnych słabości. Zachwycił mnie poziom wszystkich zawodników i nie są to puste słowa.

Niezwykłe to były zawody, a sukces sportowy, choć nie był w tym wszystkim najistotniejszy, okazał się spektakularny. Zawody zakończyły się uroczystą dekoracją, wszyscy zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Takie turnieje mają swoją niepowtarzalną atmosferę, tutaj zawsze się chce wracać za rok… A sędziowanie, to tylko czysta przyjemność.

Jako współorganizator turnieju, chciałabym bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i poprowadzenie turnieju Zbyszkowi Krawczukowi z Hrubieszowa, dziękuję również uczniom Szkoły Podstawowej w Werbkowicach, za sędziowanie na 6 stołach – wykazali się prawdziwym profesjonalizmem.

 

Danuta Muzyczka

P.S. Wyniki turnieju będą podane wkrótce, w oficjalnym komunikacie z zawodów.