Dawid Nowak piłkarzem Polonii Warszawa

Sport

Reklamy

W środę 7 lipca Przegląd Sportowy nieoficjalnie informował o tym, że Dawid Nowak podpisał trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa. 8 lipca już oficjalny komunikat ukazał się na stornie wcześniej wspomnianego klubu…

Oto to jego treść:

Reklamy

„Występujący dotychczas w barwach GKS-u Bełchatów napastnik Dawid Nowak podpisał z Polonią trzyletni kontrakt. Informację potwierdził oficjalnie Radosław Majdan, który w Polonii jest odpowiedzialny za kontakt z mediami. Obecnie między klubami trwają negocjacje w sprawie wcześniejszego sprowadzenia zawodnika na Konwiktorską. Nowak wciąż jest związany półroczną umową z klubem z Bełchatowa. Polonia przesłała oficjalną propozycję porozumienia i teraz oczekuje na odpowiedź drugiej strony.” Źródło: ksppolonia.pl.

Kością niezgody pomiędzy obydwoma klubami jest zapisana w kontrakcie zawodnika suma odstępnego 700 tys. euro. Polonia Warszawa jest skłonna zapłacić tylko 200 tys. euro, na co włodarze z Bełchatowa nie chcą się w ogóle zgodzić. Jeśli więc oba kluby nie dojdą do porozumienia, to przez najbliższe pół roku Dawid Nowak nadal pozostawał będzie zawodnikiem GKS-u, zaś przy następnym okienku transferowym wychowanek Unii Hrubieszów będzie mógł opuścić klub z Bełchatowa za darmo. Czyli… GKS na przenosinach Nowaka do Polonii nie zarobi ani złotówki.

Opracował: Józek