Debiut BKS Roztocze

Pierwszy oficjalny mecz Błotnego Klubu Sportowego Roztocze, rozegrany 16 lipca na 4Fiter Arenie w Krasnobrodzie, zakończył się wynikiem 3:3. Przeciwnikiem debiutantów była drużyna Arsenalu Lublin, która na co dzień występuje w lubelskich rozgrywkach ARSA CUP.

Reklamy

Piłka błotna okazała się strzałem w dziesiątkę! Mecz obejrzało grubo ponad 100 widzów! Mecz był bardzo wyrównany, debiutanci wybrali przeciwnika z wysokiej półki, gdyż Arsenal gra ze sobą już 4 lata. Wynik może być dobrą prognozą na kolejne mecze piłkarzy z Roztocza, a cele są ambitne. Gole dla gospodarzy strzelili: Rafał Pachołek, Tomasz Pakuła i Wojciech Kudełko; dla Arsenalu: Grzegorz Kukuryk, Damian Kuźniak, Jakub Kowal.

W drugim meczu (pokazowym BKS Roztocze) sekcja mężczyzn zmierzyła się z sekcją kobiet. Wygrali mężczyźni 3:2. Hatrickiem popisał się Zbigniew Masternak, dla dziewcząt dwa gole strzeliła Katarzyna Lewandowska.

Więcej informacji o meczu wkrótce na naszej stronie. Tam także więcej zdjęć do pobrania (w załączniku już kilka podsyłam).


Skład w meczu BKS Roztocze – OAKP Arsenal Lublin:

BKS Roztocze: Przemysław Czubat (bramkarz), Tomasz Pakuła (kapitan), Zbigniew Masternak, Wojciech Kudełko, Kamil Kusier, Jakub Koisz, Rafał Pachołek, Michał Mękal, Wojciech Marczak.

OAKP Arsenal Lublin: Zbigniew Zabołotny (bramkarz), Wojciech Bednarczuk (bramkarz), Kukuryk Grzegorz (kapitan), Damian Kuźniak, Jakub Kowal, Andrzej Kowal, Michał Król, Janusz Bohdanowicz, Łukasz Pilipczuk, Piotr Staszek.

 

Skład w meczu sekcji kobiecej i męskiej BKS Roztocze:

Kobiety: Aleksandra Sawiak (bramkarz), Katarzyna Lewandowska (kapitan), Katarzyna Mielniczek i Małgorzata Mielniczek (świeże transfery z Wrocławia), Sylwia Droździel, Sylwia Mieszczyńska.

Mężczyźni BKS Roztocze: Przemysław Czubat (bramkarz), Tomasz Pakuła (kapitan), Zbigniew Masternak, Patryk Momot, Piotr Borowiec, Wojciech Kudełko, Kamil Kusier, Jakub Koisz, Rafał Pachołek, Michał Mękal, Wojciech Marczak.

 

Piłka błotna na Roztoczu!

W Krasnobrodzie powstała drużyna piłki nożnej błotnej – BKS Roztocze. Pomysł na stworzenie drużyny, która będzie grała w piłkę nożną w błocie powstał, gdy Tomasz Pakuła – mieszkaniec Krasnobrodu, zagrał w meczu Błotna Reprezentacja Polski vs. Przyjaciele i Kibice, który został rozegrany w Krakowie 19 czerwca 2011. Tomek zagrał w drużynie gości, a wynik końcowy to zwycięstwo biało-czerwonych 3:1 (3:0). Wracając pociągiem na Roztocze wpadł mu do głowy pomysł, że spróbuje takiej formy zabawy w Krasnobrodzie i skupi w drużynie zawodników z Roztocza (w tym panie!). Kolejnego dnia pojawili się już chętni do gry w piłkę błotną. W tej chwili drużyna liczy już 19 zawodników (14 mężczyzn i 5 kobiet).

Drużyna planuje rozegranie ok. 10 meczów, m.in. z Błotną Reprezentacją Polski (S.W.A.M.P. – So Who’s Against Mighty Poland?), Przyjaciółmi Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego, Arsenalem Lublin, kilkoma klubami piłki nożnej i kibicami Igrosu Krasnobród oraz innych klubów. Sparingpartnerzy będą ustalani na bieżąco. Celem krasnobrodzkiej ekipy będzie zorganizowanie Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej (oczywiście także wygranie ich), turnieju w piłce błotnej dla mieszkańców Zamojszczyzny, waleczny pojedynek w meczu z Błotną Reprezentacją Polski oraz wyjazd drużyny na Mistrzostwa Świata 2012 – Swamp Soccer World Championships (będzie to druga w historii drużyna reprezentującą Polskę). Gra będzie miała także wymiar rekreacyjny – sztab planuje integrować grupę m.in. poprzez ogniska, wspólne wyjazdy i zgrupowania dla kadry. Utworzono jeden klub, który skupia sekcję mieszaną oraz ma wydzielone teamy kobiet i mężczyzn (potrzebne w przypadku zawodów z regulaminem mówiącym o płci zawodników).

– „Dotychczas wielokrotnie występowaliśmy w roli dwunastego zawodnika Reprezentacji Polski. Teraz chcemy wyjść na błoto i stanąć do gry! Mamy nadzieję, że wkrótce pojawi się sporo kibiców przy błotnej murawie!” – piszą zawodnicy na oficjalnej stronie BKS.

BKS Roztocze skupia w większości piłkarzy z Roztocza. W kadrze są studenci z Krasnobrodu, Krakowa, Zamościa, a nawet Gdyni, pojawił się również nauczyciel języka polskiego. Zagra także m.in. Zbigniew Masternak – prozaik, scenarzysta filmowy i dramaturg; kariera piłkarska: trenował w OKS Opatów, Koronie Kielce, Motorze Lublin, obecnie, po długiej przerwie, kopie znowu – tym razem dla już A-klasowego Puławiaka Puław i ks. Maciej Lewandowski – Mistrz Europy Księży i Mistrz Polski Księży w halowej piłce nożnej, piłkarz Igrosu Krasnobród.

Piłkarze pracują w tej chwili nad stworzeniem boiska. Więcej informacji o Błotnym Klubie Sportowym na pilkablotna.futbolowo.pl.

 

***

 

Tomasz Pakuła
Błotny Klub Sportowy Roztocze
Audycja Sportowa OLE