29 maja 2024

Deok Hwa Choi w drużynie Uczelnia Państwowa Zamość

Występująca w Superlidze tenisa stołowego drużyna Uczelnia Państwowa Zamość ma nowego zawodnika. To Koreańczyk Deok Hwa Choi.

Nowy zawodnik zamojskiej drużyny to defensor. W swoim dorobku ma tytuł wicemistrza Korei Południowej U-21. W latach 2014 – 2018 występował w reprezentacji swojego kraju.

Przypomnijmy, że barw Uczelni Państwowej Zamość w nadchodzącym sezonie będą bronić również czterokrotny mistrz świata w ping pongu Anglik Andrew Baggaley oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Filip Szymański, który ostatnio reprezentował drużynę 3S Polonii Bytom, a także pięciokrotny mistrz Polski Daniel Górak, który w Polsce występował w drużynach z Grodziska Mazowieckiego i Jarosławia, a ostatnio grał w lidze francuskiej oraz Ahmed Saleh – trzykrotny mistrz Afryki, olimpijczyk, reprezentant Egiptu.

W składzie drużyny trenera Piotra Kostrubca są również Łukasz Jarocki i Arkadiusz Żuk, tegoroczni Akademiccy Mistrzowie Polski, a także Maciej Nowaliński – wcześniej przez wiele lat związany z zamojską drużyną, obecnie trener i zawodnik zespołu z Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

­

(info i fot. Skafander / UPZ)


Zobacz też:

Hrubieszów: Turniej tenisa ziemnego na boiskach orlika

Hrubieszów: Turniej tenisa ziemnego na boiskach orlika


LubieHrubie na Instagramie