Dobre drugie miejsce

Na pierwsze miejsce teoretycznie nie było szans. Zamość był zbyt silny. Tamtejsi gimnazjaliści trenują w Padwie, a i z wyglądu dęby by mogli wyrywać.

Reklamy

br />W rejonowym etapie Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców udział wzięły drużyny z Hrubieszowa, Komarowa, Rejowca, Zamościa i Tomaszowa. Z powodu mrozów nie dojechał niestety zespół ze Zwierzyńca.

Zespoły podzielone już wcześniej były na dwie grupy. Nasi grali w grupie z zespołami Komarowa i Rejowca. W pierwszym pojedynku Rejowiec wygrał z Komarowem 13 : 4. Hrubieszów pokonał dość gładko Rejowiec 10 : 5 i wydawało się, że z Komarowem nie będzie problemów. Problemy jednak były, ale udało się je przezwyciężyć i Gimnazjum nr 3 wygrało w stosunku 12 : 8.

Zamość, z powodu nieobecności Zwierzyńca, zmierzył się w jedynym meczu grupowym z Tomaszowem i wygrał bez problemów 11 : 4.

W meczu o trzecie miejsce, wyrównanym zresztą ze wszech miar, Tomaszów pokonał Rejowiec 12 : 10.

Finał, w którym zmierzył się zespół Zamościa ze skazanymi na pożarcie naszymi zawodnikami był na tyle emocjonujący, że serce do tej pory mnie boli. Nasi zagrali najlepszy mecz tych zawodów, ale nie pomogło im to w zwycięstwie. Drużyna przeciwnika była zbyt mocna i tylko jej brakowi koncentracji możemy zawdzięczać dzisiejszy tak dobry wynik. Przegraliśmy w stosunku 7 : 9.

Szczerze gratuluję chłopcom z Gimnazjum nr 3, ponieważ zasłużyli sobie swoją dzisiejszą postawą na pochwałę. Walczyć z takimi wielkoludami prawie na równi, to było niezłe osiągnięcie.

Gratuluję również zawodnikom Gimnazjum nr 5 z Zamościa i życzę powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Chciałbym im tylko radzić na przyszłość, żeby nie zajmowali się na boisku duperelami w stylu komentowania decyzji sędziego, lecz grą, bo wtedy nie będą mieli tyle problemów ze słabszymi od siebie drużynami. Jeszcze nie jeden raz na waszej drodze, Panowie, pojawi się przeciwnik, który sprawi wam trudności, a wtedy wasza nerwowość w niczym wam nie pomoże.

Dwumetrowemu koledze, który mówi do sędziego per TY powiem jedno… Wysoki, jak brzoza, a głupi, jak koza. Nie jesteś, przyjacielu jeszcze żadnym mistrzem świata, nie jesteś jeszcze w ogóle mistrzem, więc trochę pokory nie zaszkodzi.

A oto kolejność drużyn w turnieju:

1. Gimnazjum nr 5 Zamość
2. Gimnazjum nr 3 Hrubieszów
3. Gimnazjum nr 1 Tomaszów
4. Gimnazjum Rejowiec
5. Gimnazjum Komarów

zobacz zdjęcia >>