14 kwietnia 2024

Drużyna Black Team z Werbkowic zagrała w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w Żdanowie

13 sierpnia zawodnicy z drużyny Black Team z Werbkowic zagrali w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej w Żdanowie.

 

Dochód z Turnieju pod tytułem „URATUJMY JEGO MAMĘ”, przeznaczony był dla Marleny Król, która choruje na dystrofię mięśniową obręczowo – kończynową. Szansą dla niej jest wstrzyknięcie komórek macierzystych, jednak zabieg ten kosztuje 25 tysięcy.

Marlena ma malutkiego synka, z którym chciałaby wyjść na spacer, nosić go na rękach, tymczasem choroba na to nie pozwala.

Drużyna z Werbkowic zajęła 6 miejsce, ale wczoraj nie liczył się wynik, tylko cel i wielki szacunek mam dla nich za to, że chcieli pojechać, zagrać i wspomóc młodą mamę.

Widziałam, że na boisku dali z siebie wszystko i duma mnie rozpierała patrząc na zdeterminowanych, empatycznych młodych chłopaków z Werbkowic, którzy mają potrzebę pomagania.

Salem Hamidi jechał 900 kilometrów z Gdańska, między innymi po to, żeby zagrać w Turnieju, Salem jesteś Wielki!!!

 

Oto skład drużyny:

Piotr MagdziakDamian WołoszynSalem HamidiStefan Staszewski, Jakub Magdziarz, Damian Teterycz i Kamil Łappo. Był z nami też Arek Sas, ale tym razem w roli trenera, ponieważ Arek jest zawodnikiem Kryształu Werbkowice, w najbliższy wtorek gra mecz i nie można było ryzykować ewentualnej kontuzji.

 

Wyniki turnieju:

1.Płoszczanin Płoskie

2. FC Przewale

3. Alwa Brody Małe

4. Gryf Zamość

5. TOMAR Zamość

6. Black Team Werbkowice

 

Danuta Muzyczka

fot. (DM)