22 maja 2024

Dwudniowa rywalizacja sekcji modelarskiej UKS Jedynka Hrubieszów

Mogliby weekend spędzić, jak większość ich rówieśników, ale Oni najpierw szukają i zakupują części na modele, wydobywając pieniądze skąd się da, następnie wielotygodniowe przygotowania, z kolei wielogodzinne przejazdy na zawody, precyzyjne przygotowania modeli i własnej psychiki w miejscu zawodów, koncentracja w rywalizacji, podsumowanie zawodów, itp. a wszystko to się dzieje od wielu już lat za sprawą instruktora – pasjonata Leszka Kryszczuka. I tak to jest, że często wystarczy jeden człowiek, aby inni podjęli to, co proponuje!

 

Relacja instruktora modelarstwa lotniczego Leszka Kryszczuka

W dniu 23.11.2019r. modelarze z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie uczestniczyli w IV Rzeszowskich Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N, zaliczanych do Pucharu Polski.

Organizatorzy tych zawodów to: Modelarnia przy Szkole Podstawowej nr 24 w Rzeszowie, Sekcja modelarska przy Aeroklubie Rzeszowskim, Zespół Szkół w Malawie, Centrum Usług Dydaktycznych w Rzeszowie. Nasi modelarze zajęli następujące miejsca:

 

Kategoria młodzik:

Szumiata Karol – 6 miejsce

Gumieniak Paweł – 14 miejsce

Chomiak Jakub – 25 miejsce

 

Kategoria junior młodszy:

Kaczmarek Kacper – 2 miejsce

 

Kategoria Junior:

Wezgraj Jakub – 4 miejsce

Kopera Jakub – 6 miejsce

 

***

 

Po zakończonych zawodach udaliśmy się do Krosna, gdzie już w niedzielę startowaliśmy w Międzynarodowych Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N pn. „PUCHAR KARPAT” zaliczanych do Pucharu Polski w Krośnie. Organizatorem tych zawodów był Aeroklub Podkarpacki, Szkoła Lotnicza w Krośnie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie, Burmistrz Gminy Jedlicze oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Udział w tych zawodach zgłosili modelarze z Czech, Słowacji oraz Polski w liczbie ponad 70 osób.

 

Miejsca naszych modelarzy:

 

Kategoria młodzik:

Szumiata Karol – 7 miejsce

Gumieniak Paweł – 11 miejsce

Chomiak Jakub – 20 miejsce

 

Kategoria junior młodszy:

Kaczmarek Kacper – 3 miejsce

 

Kategoria Junior:

Wezgraj Jakub – 5 miejsce

Kopera Jakub – 6 miejsce

 

Modelarze z jedynki kolejny raz udowodnili, że należą do czołowych modelarzy halowych  w klasie modeli F1N w Polsce.

 

Opracował – mak

Fot. UKS Jedynka Hrubieszów