18 kwietnia 2024

Finał Wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa

21 maja w Międzyrzecu Podlaskim odbył się dwunasty Finał Wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa. Przedstawicielami powiatu hrubieszowskiego były drużyny dziewcząt i chłopców z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie, które wraz z 43 innymi drużynami z województwa lubelskiego walczyły o awans do finału ogólnopolskiego.

Turnieje rozgrywano na 10 boiskach  trawiastych. Mimo, że hrubieszowskie drużyny nie zdobyły miejsc na podium, to zawodnicy walczyli fair play do końca. Dzieci zdobyły nowe doświadczenia sportowe, nawiązały liczne kontakty rówieśnicze. Sam wyjazd przyniósł wiele radości i satysfakcji, że mogliśmy uczestniczyć w tak wielkim Turnieju. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy.

W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjne były zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kaczórkach, które zdobyły Mistrzostwo Województwa, pononując w finale Bystrzejowice 5:1. Drużyna z Kaczórek wywalczyła tym samym awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, który zostanie rozegrany w dniach 20-22 września 2013 r. w Policach.

W finale chłopców zwyciężył Niedźwiadek Chełm, pokonując w rzutach karnych 5:4 Szkołę Podstawową w Tomaszowie Lubelskim.

Źródło: ZSM nr 3, SP Kaczórki