27 kwietnia 2024

HLK: Ogólniak niepokonany od 13 spotkań!

W III kolejce HLK rozegrano dwa spotkania – pauzowały drużyny Jedynki i Kościuszki, których mecz został przełożony na inny termin. W tej kolejce wygrywały drużyny Ogólniaka, ciągle niepokonanej od 13 spotkań (biorąc pod uwagę poprzedni sezon) oraz Ka2 Team, dla których było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Ogólniak występujący po raz kolejny w mocno okrojonym składzie pokonał Mechaniczną 57:21 (15:2, 13:7, 6:4, 23:8). Mecz w sumie był jednostronnym widowiskiem. Ogólniak już w pierwszej kwarcie pokazał, że odebrać im punkty

będzie bardzo ciężko. Licealiści przewagę budowali z kwarty na kwartę, dominując w zasadzie w każdym elemencie gry. Przeciwnicy fatalnie pudłowali – nawet spod kosza, a zrywy Momota (12 pkt.) nie były przeciwwagą do błędów, które popełnił.

Mechanicy nie skorzystali z szansy podarowanej przez przeciwników, bo jak inaczej nazwać brak w Ogólniaku takich zawodników, jak Popławski, Jóźwiak czy bracia Chachlerowie – ciekawe o co chodzi? Czy o jakiś transfer do innej dyscypliny – byłoby niedobrze nie tylko dla HLK, ale w ogóle koszykówki (chłopcy naprawdę dawali jakość). Miejmy nadzieję, że problemy drużyny szybko zostaną rozwiązane, bo cierpią z tego powodu wszyscy, a w szczególności kibice. Bardzo dobre zawody zagrali Czerniak (20 pkt.), Gardyński (17 pkt.) i Fijołek (14 pkt.). U mechaników najwięcej trafił Momot, ale co do gry jest sporo do poprawy.

W drugim meczu wieczoru Ka2 Team zwyciężyli Trójkę 52:26 (16:8, 13:12, 14:2, 9:4). Dzięki temu zwycięstwu Ka2 opuściło ostatnie miejsce w tabeli, co było szczególnie ważne dla morale zespołu, który tak fatalnie zaprezentował się w II kolejce. Punktował prawie cały zespół, co cieszy, ale styl gry ciągle pozostawia wiele do życzenia. Ka2 zagrali szybkim atakiem (czyli tym, czego zabrakło w meczu z Jedynką), ale znowu przy słabiutkiej skuteczności nawet w tym elemencie gry. Masa piłek była dogrywana nieprecyzyjnie i tylko przewaga w obronie nad gimnazjalistami oraz ich spora nieskuteczność nie doprowadziły do katastrofy w kolejnym meczu.

Ka2 zdominowali tablicę i nie dało się ukryć byli silniejsi fizycznie – czego nie było widać w meczu z Jedynką, no i zdecydowanie skuteczniejsi. Trójka ponownie pokazała dobrą taktykę gry. Mądrze, ciekawie i szybko rozgrywana piłka sprawiała sporo problemów dużo wolniejszym przeciwnikom. Jednak ponownie zabrakło „kropki nad i” w postaci trafień do kosza. Odepchnięci na dystans musieli próbować rzutów z daleka co niestety nie skutkowało zdobyczą punktową. Najlepiej w zespole trafiał Gąsior (10 pkt.), Zalewski (6 pkt.) i Kraszkiewicz (6 pkt.).

Kolejna seria spotkań zaplanowana jest na 20 grudnia 2015 r. – ponownie gospodarzem będzie ZS Nr 2 Staszic.