HLK: W 5 kolejce Trójka i Warka pewnie wygrywają – relacja z meczów

W minioną niedzielę w sali sportowej Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 rozegrano V w sezonie kolejkę Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Po kolejnych „przenosinach” atut własnej hali pewnie wykorzystała drużyna Trójki i trenująca na obiektach ZSM Nr 3 drużyna Warki. Oba zespoły pewnie pokonały swoich przeciwników umacniając się na pierwszych miejscach tabeli.

Pierwszy z meczy toczył się pod wyraźną przewagą ,,TRÓJKI” ,która oddała przeciwnikom z LO ,,Staszic” tylko jedną kwartę. Bohaterem meczu został Damian Jóźwiak(38pkt), który zaliczył najlepszą zdobycz punktową w sezonie. ,,Józek” szalał pod obu koszami, mimo siłowej i twardej obrony przeciwników, zdobywał punkty, zbierał i blokował. Widać było u niego dużą ochotę do gry, nie odpuszczał żadnej piłki.W obronie świetnie wspierał go ,,Oktuś” (4pkt), a w ataku  Albet Gardyński (12pkt), który także zaliczył najlepszy występ w sezonie. Słabszy punktowo mecz zagrał ,,Popek”(10pkt), jednak naprawdę ciężko było dorzucić coś więcej przy takiej skuteczności i zdobyczy ,,Józka”. Kacper zagrał świetnie w obronie,  a w ataku absorbował obrońców częstymi  wejściami pod kosz i próbami rzutu z dystansu dając przez to miejsce kolegom do skutecznej gry bliżej kosza. Mecz był bardzo zacięty, aż 5 zawodników zaliczyło po 5 przewinień i musiało opuścić boisko – jeden z ,,Trójki” i aż  4 ze ,,Staszica” co w znaczący sposób wpłynęło na końcowy wynik. W drużynie licealistów jedynym ,,promyczkiem” był Dąbrowski(9pkt), którego nie potrafili wesprzeć koledzy notując katastrofalną skuteczność w rzutach. Mecz zakończył się wygraną ,,TRÓJKI” 71:33 (15:5, 16:8, 12:14, 28:6).

Drugi mecz zapowiadał ciężą przeprawę ,,Warki” z licealistami z ,,HrubieszówINFO-ZS3″. Pierwsza połowa  zakończona remisem 27:27 potwierdziła tą przedmeczową prognozę. Obie drużyny szły ,,łeb w łeb” nie pozwalając przeciwnikowi na osiągnięcie przewagi. Świetne partie w tej części meczu zagrali :Szymon Popławski(20pkt) z ,,Warki”, który rzucił w I i II kwarcie 16pkt oraz u przeciwników Sacharczuk(21pkt)-I i II kwarta 11pkt i Mystowski (15pkt)- I i II kwarta 10pkt. Druga połowa zdominowana została jednak przez graczy jednej drużyny. Obie wysoko wygrane przez ,,Warkę” kwarty przekreśliły szanse ,,HrubieszówINFO-ZS3″ na sukces w tym meczu. Zespołowi ,,Warki” udał się więc rewanż za wcześniejszą przegraną, jednak byłby on większy i pełniejszy gdyby w szeregach licealistów nie zabrakło kontuzjowanych – Nowosada i Chachlera. Mecz zakończył się wygraną ,,Warki” 72:46(12:11,11:12, 18:6, 27:13),która przed ostatnią kolejką jest w dobrej pozycji do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli, i trafienie na teoretycznie słabszego przeciwnika w rundzie play-off. ,,Warka” w ostatniej kolejce zagra z ,,TRÓJKĄ” o pierwsze miejsce . W przypadku licealistów sprawa jest już jasna. Zapowiadają się więc spore emocje.

Na ostatnią kolejkę HLK przed rundą play-off  zapraszamy ponownie do Hali ,,TRÓJKI” przy ul. Zamojskiej .

Serdeczne podziękowania od organizatorów dla sędziów stolikowych: Karoliny Łukiewicz i Kacpra Nowosada.

2. WARKA Team                              13 PKT                       232:210

3. HrubieszówINFO.ZS NR3                       9   PKT                       194:263

4. LO Staszic                                     5   PKT                       165:265

Punktacja: wygrana 3pkt, przegrana 1pkt, walk.0pkt