23 września 2023

Hrubieszów: Biegali i chodzili ku Pamięci [ZDJĘCIA]

Ostatnio w Hrubieszowie odbyły się dwie imprezy biegowe. Niestety skromne informacje na stronach organizatorów, to i poniżej skromne relacje. W każdym bądź razie zwycięzcami obu biegów zostali Sandra Bęsiuk i ks. Tomasz Szady a w Nordic Walking Józef Czerniak.

Reklamy

Biegiem i marszem uczcili pamięć obrońców Ojczyzny!

W dniu 25 września w Hrubieszowie odbył się przełożony z marca Bieg Tropem Wilczym Żołnierzy Wyklętych. 

Najszybciej metę przekroczył ksiądz z Parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie Tomasz Szady, wyprzedzają Filipa Cierecha i Kacpra Misiaszka (obaj z Hrubieszowa). 

Reklamy

­

Najszybszą wśród pań okazała się zawodniczka Unii Hrubieszów Sandra Bęsiuk, 2. Katarzyna Brzozowska, 3. Zuzanna Kuczyńska (obie Hrubieszów). 

Reklamy

W rywalizacji Nordic Walking wśród kobiet wygrała Anna Borzęcka, a u mężczyzn Józef Czerniak (oboje Hrubieszów). W sumie w biegu uczestniczyło 91 osób. Kolejna edycja biegu Tropem Wilczym odbędzie się już za pół roku.

­

***

­

Biegali ku pamięci klasyka polskiej poezji Bolesława Leśmiana

W dniu 9 października 2022 roku w Hrubieszowie odbyła się biegowa Siódemka Leśmianowska LISTTOWIE. 

Najlepsze kobiety: 1. Sandra Bęsiuk z Unii Hrubieszów (32:04), 2. Dorota Szczepuch z Zamościa (34:57), 3. Justyna Janowska z Lublina (35:18), 4. Katarzyna Brzozowska z Hrubieszowa, 5. Agnieszka Żurawicz z Zamościa, 6. Aneta Wajda z Łaszczówki, 7. Jadwiga Fedorczuk z Werbkowic, 8. Aneta Sznajdrowicz z Zamościa. Bieg ukończyło 54 osób, w tym i Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska. 

Mężczyźni: 1. Tomasz Szady z Unii Hrubieszów (25:50), 2. Krzysztof Wyrostek z Chełma (27:32), 3. Tomasz Janowski z Łęcznej (27:46), 4. Emil Piotrowski z Hrubieszowa, 5. Kacper Misiaszek z Hrubieszowa, 6. Filip Cierech z Unii, 7. Tomasz Kseniak z Zamościa, 8. Piotr Bitner z Hrubieszowa.

Bieg ukończyło 54 osób, w tym 16 kobiet. 

Komunikat na stronie – www.frslublin.pl 

­

Wyszukał i opracował – mak, fot. Michał Śliwiński


Zobacz też:

I miejsce sportowców ze Staszica w rejonie [ZDJĘCIA]

I miejsce sportowców ze Staszica w rejonie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →