14 czerwca 2024

Hrubieszowskie ściganie na rowerach

W niedzielę 6 czerwca 2021 r. odbyła się jubileuszowa 50. Jazda indywidualna na czas zorganizowana przez stowarzyszenie Hrubieszów Na Rowerach. Kolarze ścigali się na trasie liczącej 23 km z Białopola do Hrubieszowa. Wygrał Jan Świercz z Warszawy. Najszybszy z Hrubieszowa był Wojciech Stefaniak. Najstarszym uczestnikiem zmagań był miejscowy i znany od lat Jan Zderkiewicz. Wyścig ukończyło 51 kolarzy. Do startu zgłosiła się tylko jedna kobieta.

Reklamy

Ze strony HOSiR:

Najszybszy na mecie okazała się Jan Świercz z Warszawy, który 25 km odcinek pokonał w czasie 29 min i 39 sek., pokonując o 13 sek. Mirosława Wójciaka z Rzeszowa. Trzeci na mecie zameldował się Artur Staniec z Warszawy z czasem 29 min 59 sek.

Reklamy

Do startu zgłosiła się tylko jedna kobieta, Dominika Cybulska z Lublina, która zanotowała na mecie czas 40 min 42 sek.

Najlepszy z Hrubieszowa okazał się Wojciech Stefaniak z czasem 36 min 17 sek., na drugim miejscu zameldował się Bartłomiej Temporowicz – 37 min 28 sek., a na trzeciej pozycji dojechał Sławomir Usowski w czasie 38 min 35 sek.

Reklamy

Zawody rozegrane zostały w ramach środków pozyskanych od Urzędu Miasta w Hrubieszowie, który na imprezie reprezentowała Wioletta Pietrusiewicz – naczelnik wydziału Wydział Komunikacji Społecznej, Turystyki i Promocji.

Kolejna „czasówka” już 4 lipca na trasie 15 km z Maziarni do Hrubieszowa.

Komunikat z zawodów:

http://www.hrubieszownarowerach.pl/1_19_ii-gp-06.06.2021.html

***

Młodzieżowe Mistrzostwa Miasta

1 czerwca zostały zorganizowane na dystansie 1,5 km kolarskie mistrzostwa Hrubieszowa dla dzieci i młodzieży w jeździe indywidualnej na czas. W poszczególnych kategoriach wiekowych wygrali: rocznik 2008 – 2009 dz.: Emilia Obszyńska przed Emilią Wac, rocznik 2006 – 2007 chł.: Wojciech Sawicki wyprzedzając Szymona Lenarda i rocznik 2008 – 2009 chł.: Oskar Lenard przed Hubertem Bednarczukiem (wszyscy z SP nr 3 Hrubieszów).

Komunikat z zawodów:

http://www.hrubieszownarowerach.pl/1_16_mistrzostwa-miasta-mlodziezy.html

Opracował – mak

Foto i tam jest więcej – Hrubieszów Na Rowerach


Zobacz też:

Tego jeszcze nie było! Dziewięć medali sztangistek hrubieszowskiej Unii na Mistrzostwach Polski! – ZDJĘCIA, WIDEO

Tego jeszcze nie było! Dziewięć medali sztangistek hrubieszowskiej Unii na Mistrzostwach Polski! – ZDJĘCIA, WIDEO