II Halowy Turniej Piłkarski im. por. SG Zdzisława Główki

W dniu 28.01.2012r. po raz drugi w Hrubieszowie odbył się Halowy Turniej Piłkarski im. śp. por. SG Zdzisława Główki, zorganizowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Komendanta Placówki SG w Hrubieszowie.

Do turnieju zgłosiło się w sumie 15 drużyn z sąsiednich Placówek SG, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz reprezentacje innych instytucji. Najlepszą drużyną tegorocznego turnieju okazała się drużyna z II Pułku Rozpoznawczego Jednostki Wojskowej w Hrubieszowie,  II miejsce zajęli gospodarze – Placówka SG w Hrubieszowie, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna z Placówki SG w Dorohusku. Najlepszym zawodnikiem II Halowego Turnieju Piłkarskiego im. śp. por. SG Zdzisława Główki okazał się Bartłomiej Masarz z Placówki SG w Terespolu, w kategorii najlepszy bramkarz zwyciężył  Jacek Płoszaj z Komendy Oddziału SG w Chełmie, natomiast najlepszym strzelcem został Mariusz Musiał  z II Pułku Rozpoznawczego JW w  Hrubieszowie. Najlepsze drużyny oraz zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami oraz dyplomami.

Głównym celem turnieju było propagowanie aktywnego, sportowego trybu życia oraz uczczenie pamięci por. SG Zdzisława Główki, który zginął tragicznie 5 lat temu i od tego momentu, pragniemy w ten sposób kultywować pamięć o Naszym Koledze. Spotkanie to wywołało wiele pozytywnych, sportowych emocji nie tylko wśród uczestników turnieju, ale również wśród przybyłych gości oraz było okazją do spędzenia czasu w miłej sportowej atmosferze.

Turniej rozegrany był w trzech hrubieszowskich halach sportowych: HOSiR, ZS nr 3 (Kościuszko) i ZSM nr 2 (Dwójka).

Na zdjęciu: Zwycięska drużyna 2 Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie.