III Liga siatkarska – Zrobiło się ciekawie!

Lider III Ligi grupy B MKS Kraśnik zakończył rozgrywki grupowe porażką aż 3:0 z UKS Tempo Chełm, które ma dwa mecze mniej i to jeden z Kresami Dołhobyczów, a które jeszcze zagra z UKS III LO Zamość już w najbliższą sobotę. Kto będzie grał z kim dalej zadecydują miejsca z dwóch grup. Drużyna z Dołhobyczowa treningowo rywalizowała na turnieju w Białej Podlaskiej, teraz powinni zawzięcie trenować, ale… halę opanowały bale!

Reklamy

 

III Liga siatkarska – grupa B

 

Tempo Chełm – MKS Kraśnik 3:0 (26:24, 25:19, 25:17)


Tabela po 8. kolejce:

1. MKS Kraśnik                       6   12      14:9

2. UKS Tempo Chełm             4     9       11:5

3. GKS Kresy Dołhobyczów 4     6        9:8

4. LHS UKS III LO Zamość      4     0       0:12

Kolejno: miejsce, drużyna, mecze, punkty, sety

 

Punktacja:

za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 3 pkt,

za zwycięstwo 3:2 2 pkt,

za porażkę 2:3 1 pkt,

za porażkę 1:3 lub 0:3 0 pkt


8. kolejka – 23.01.2016

LHS III LO Zamość – Kresy Dołhobyczów sobota 16 I 2016 r. o godzinie 17:00 w hali przy III Liceum Ogólnokształcącym na ulicy Kilińskiego w Zamościu.

 

***

 

III Liga – grupa A


Tabela po 7. kolejce:

1. LKS Cisy Nałęczów                              6   12  14:10

2. KS Powiślak Końskowola                     5    9   12:9

3. KS CKFiS Bełżyce                                 5     8   10:9

4. UKS IFLO Kosmet Hurt Biała Podlaska 3     6    7:3

5. KS Zakład Karny Biała Podlaska           5     1    3:1

Kolejno: miejsce, drużyna, mecze, punkty, sety

 

***

 

Wypowiedzi…

 

Grzegorz Barczuk


Witam i pytam? Czy byliście na Turnieju w Białej P, jeżeli tak to jak Wam poszło i jak idą wasze przygotowania do najbliższego meczu? – mak (lh)

 

Tak! Byliśmy na turnieju w Białej P. i zakończyliśmy turniej na 3 miejscu. Pierwsze miejsce zajął UKS Serbinów a drugie Zakład Karny Biała Podlaska. Głównie chodziło nam o to, aby po przerwie świątecznej rozegrać, jak najwięcej meczów. Celem naszego wyjazdu było zgranie oraz sprawdzenie, w jakich elementach popełniamy najwięcej błędów. Na treningach skupimy się na pewno na grze obronnej, szczególnie komunikacja między zawodnikami, wciąż popełniamy za dużo błędów, które nie wynikają z samych umiejętności, lecz braku zrozumienia między sobą. Niestety, przygotowania do najbliższych meczów są nieco utrudnione ze względu na niedostępność naszej hali (studniówka oraz bal gimnazjalny) i obecnie trenujemy w Telatynie.

 

Tempo Ch. pokonało aż 3:0 lidera z Kraśnika, co Wy na to?

Chełm wygrał bardzo łatwo z Kraśnikiem, a kluczową postacią był Wojtek Kosiński praktycznie bezbłędny w ataku. Kraśnik z meczu na mecz gra w coraz bardziej „okrojonym” składzie i to również przeniosło się na wynik samego spotkania.

 

Kiedy, gdzie i o której gracie z Zamościem, a później z Chełmem?

Mecz z Zamościem w sobotę 16 stycznia br o 17 w Zamościu, a Chełm u siebie 23 stycznia prawdopodobnie około 15 16

 

***

 

Patryk Wędziński


Tak, byliśmy na turnieju i zajęliśmy trzecie miejsce. Moim zdaniem turniej pokazał, jak łatwo przegrać mecz, gdy lekceważy się młodego przeciwnika…pierwszy mecz przegraliśmy w tiebreaku 16:14 prowadząc 13:9!!! Graliśmy systemem pucharowym a mecz o trzecie miejsce wygraliśmy 3:0 z Zakładem Karnym z Białej P. Pierwszy mecz graliśmy z młodymi chłopakami grającymi w lidze juniorskiej oraz w trzecioligowym iflo. Przegrana uświadomiła nam ze nigdy nie można lekceważyć przeciwnika i pokazała, że jeśli nie gramy na 100% swoich możliwości to nasz poziom sportowy równoważy się z poziomem przeciwnika, co później daje takie wyniki!!! Oczywiście nie chce tutaj ujmować przeciwnikom, bo to oni wygrali zasłużenie i byli od nas lepsi dając starszym należącą się nauczkę!!!

Przy okazji powrotu z turnieju zajechaliśmy na mecz Chełma z Kraśnikiem, niestety Kraśnik bez połowy podstawowego składu, w tym bez swojego najlepszego zawodnika nie miała szans z dobrze dysponowanym gospodarzem i przegrali 3:0. W składzie Chełma wyróżniał się atakujący, który atakował na bardzo wysokim poziomie oraz dobrze nam znany rozgrywający Kamil Kaszak, który miał swój epizod w naszym zespole.

Na nasz mecz, który odbędzie się 23 stycznia i na który już zapraszamy na naszą halę trener Chełma będzie miał do dyspozycji wracającego po kontuzji przyjmującego, który jest wyróżniającą się postacią w drużynie z Chełma. Więc, aby wygrać mecz z Chełmem musimy zagrać bardzo zmobilizowani, aby nie dać im się rozwinąć i pokazać, na co ich stać.

Z Zamościem gramy w tą sobotę 16.01. o godzinie 17:00 na hali przy III liceum ogólnokształcącym na ulicy Kilińskiego, w miarę możliwości zapraszamy naszych kibiców, którzy dodają nam pewności siebie oraz pomagają w trudniejszych momentach!!!

Jednym z naszych przygotowań na najbliższe mecze był właśnie ten turniej i mam nadzieję, że da nam to trochę do myślenia i co najważniejsze da zwycięstwa.

 

***


III Liga siatkarska – Co słychać w Kresach Dołhobyczów?

 

Drużyna siatkarska Kresy Dołhobyczów rywalizuje w III lidze grupy B, zdobywając 6 punktów, zajmuje trzecią lokatę w tabelce. Czekają ją jeszcze ważne dwa mecze grupowe i zapewne dalsze z drużynami grupy A. Co się działo w zespole przez święta, sylwestra, tabele obu grup, to wszystko poniżej.

 

Patryk Węziński

Witam przed nami jeszcze dwa mecze do końca rozgrywek w grupie – na wyjeździe z Zamościem (16.01) i u siebie z Chełmem (23.01). Aktualnie zajmujemy trzecie miejsce premiowane grą w finałach województwa, które zdecydują, kto będzie walczył o drugą ligę! Nasz dorobek punktowy wygląda nie najlepiej, bo z liderem z Kraśnika mamy wygraną za 2pkt i przegraną za 0, co w bezpośrednim rozrachunku daje 4:2 dla Kraśnika (do finałów wchodzimy z zaliczeniem wyników z grupy, a mierzymy się z najlepszą trójką drugiej grupy, mecz i rewanż).

Z Chełmem mamy do rozegrania jeszcze rewanż u siebie, u nich zaś przegraliśmy w stosunku 3:2. Beniaminek Zamość na razie się ogrywa i raczej jeszcze nie będzie się liczył w rozgrywkach finałowych tego sezonu, ale mam nadzieję, że w następnym już zaskoczy nie jedną drużynę !!!

Oczywiście obserwujemy wyniki drugiej grupy i mamy nadzieję, że i tam punkty rozdzielą się między zespołami, jak to się ma u nas, dzięki czemu będziemy mieli łatwiejszy start w finałach. W przerwie świątecznej zagraliśmy sparing z trzecioligową drużyną z Podkarpacia, który wygraliśmy 3:2, do tego mieliśmy kilka treningów, aby bardziej zgrać naszą drużynę, a 9 stycznia jedziemy na turniej do Białej Podlaskiej. Mamy nadzieję, że Nowy Rok będzie dla nas jeszcze lepszy i pozwoli nie tracić w głupi sposób punktów, które, jak widać są nam bardzo potrzebne !!!

Korzystając z okazji chciałbym w imieniu naszego zespołu złożyć najszczersze życzenia Noworoczne wszystkim naszym kibicom oraz czytelnikom portalu lubiehrubie, żeby 2016 był jeszcze lepszy niż ten ubiegły, a my jako drużyna postaramy się dodać do tego jeszcze trochę emocji i miejmy nadzieję zwycięstw!!!

 

Grzegorz Barczuk

Dotychczasowe rozgrywki oceniam poprawnie. Widać dużą poprawę gry, co niesie za sobą dobre wyniki. Cieszy to, że chłopaki zdobywając punkty na trudnym terenie czują niedosyt, „kurcze mogliśmy to wygrać za 3 pkt.”. Po rozgrywkach grupowych nastąpi połączenie z równoległą grupą i zostanie do rozegrania kolejnych 6 meczów z wliczeniem dorobku punktowego z poprzedniej grupy.


Michał Steciuk (prezes Kresów) na lubsport.pl

Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej postawy zespołu. Przed bieżącym sezonem staliśmy przed dylematem czy w ogóle uda się nam wystartować w rozgrywkach ligowych, bowiem borykaliśmy się z poważnym problemem braków kadrowych. Następnie – po wielu konsultacjach z trenerem Perły TelatynKrzysztofem Michalczukiem – doszliśmy do wniosku, że oba kluby samotnie nie są w stanie przystąpić do gry w lidze, więc połączyliśmy siły i stworzyliśmy jeden klub. Z tego jestem najbardziej zadowolony, gdyż zawodnicy z Telatyna uzupełnili brakujące pozycje. Mogę dodać, że obecnie w zespole panuje świetna atmosfera. Ponadto na każdej pozycji panuje zdrowa, sportowa rywalizacja. Większość zawodników śmiało wypowiada się, iż szkoda, że wcześniej nie zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ bardzo im się podoba atmosfera i zaangażowanie całego zespołu. Oczywiście miejsce w tabeli nie do końca może cieszyć, ale jeśli nadal będziemy tak ciężko pracować, jak do tej pory, to na pewno ta lokata ulegnie zmianie.


Czytaj też tutaj… LUBSPORT .PL


III Liga – grupa B


Tabela po 7. kolejce:

1. MKS Kraśnik                      5   12       14:6

2. UKS Tempo Chełm             3     6         8:5

3. GKS Kresy Dołhobyczów 4     6        9:8

4. LHS UKS III LO Zamość      4     0      0:12

Miejsce,  drużyna, mecze, punkty, sety


6. kolejka – 12.12.2016

Kresy Dołhobyczów – MKS Kraśnik 3:2 (18:25, 25:20, 25:11, 16:25, 15:12)


***


8. kolejka – 16.01.2016

Tempo Chełm – MKS Kraśnik

LHS III LO Zamość – Kresy Dołhobyczów

 

***

 

III Liga – grupa A


Tabela po 7. kolejce:

1. LKS Cisy Nałęczów                             6   12   14:10

2. KS Powiślak Końskowola                     5    9   12:9

3. KS CKFiS Bełżyce                               5    8     10:9

4. UKS IFLO Kosmet Hurt Biała Podlaska  3    6  7:3

5. KS Zakład Karny Biała Podlaska           5    1  3:1

 


Wywiady i opracowanie – mak

Foto – facebook GKS Kresy Dołhobyczów