Indywidualna Gimnazjada w LA

W poniedziałek 12 maja 2008 r. w Hrubieszowie przy pięknej słonecznej pogodzie, na stadionie żużlowym, w hali, po gumie, przy pomiarze tradycyjnym, z sędziami z „łapanki” i ze starym sprzętem zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce uczniów ze szkół gimnazjalnych.

Reklamy

Rywalizacja we wszystkich konkurencjach była zacięta, ponieważ rywalizowano o awans do zawodów wyższego szczebla i Ci co w końcu awansowali byli najbardziej zawiedzeni, ponieważ za trzy pierwsze miejsca oprócz awansu mieli stanąć na podium i otrzymać pamiątkowe dyplomy, niestety dekoracji nie było ?! W rozmowie z przewodniczącym SZS p. M. Kamieniem wynikło, że dyplomy miał przygotować pracownik HOSiR niestety nie przygotował. Ponoć dyplomy będą i wręczone zostaną później, ale czy to nie jest „musztarda po obiedzie” ?

Przypominam sobie jak w latach sześćdziesiątych XX wieku jako kilkunastoletni chłopiec osobiście startowałem w zawodach i też znalazłem się w premiowanej dyplomami trójce i nie było ich, za parę dni poszedłem do organizatorów, powiedzieli będą, czekałem więc dalej i nic. Niektórzy powiedzieli mi idź do sekretarza PZPR i poszedłem, sekretarz wysłuchał mnie, przy mnie przedzwonił do organizatorów i powiedział zgłoś się do organizatorów jutro, poszedłem, były. Co prawda organizatorzy grozili mi (podobno ponieśli jakieś kary), że wrzucą mnie do Huczwy, ale tego nie zrobili, ponieważ bali się tej partii jak ognia (członkiem tej partii nigdy nie byłem). Ciekawe czy teraz, któryś z zawodników mógłby do kogoś zgłosić się, niby w tak błahej sprawie i żeby ona tak szybko została załatwiona?

***

Komunikat z Indywidualnych Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce – Gimnazjada – rozegranych w dniu 12.05.2008 r. w Hrubieszowie na obiektach HOSiR-u.

W zawodach udział wzięło 172 uczniów ( w tym 65 dziewcząt i 107 chłopców ) z 10 szkół naszego powiatu. Do zawodów rejonowych zakwalifikowały się po 3 osoby w każdej konkurencji indywidualnej i po 1 sztafecie.

Wśród dziewcząt najlepsze wyniki osiągnęły Magda Doroszczuk w skoku w dal 5.41 m. r. życ., Szczęk Aleksandra 100 m. 13,26 w eliminacjach, Majka Hojda na 1000 m. – 3:19,84 min. i Dominika Karwańska w skoku wzwyż – 1.40 m.

Natomiast u chłopców: Krystian Gularowski na 300 m. – 39,84 sek., Kamil Załuski 1000 m. – 2:56,69 min., Bartłomiej Grzyb w skoku wzwyż – 1.75 wyr. r.. życ., Nowosad Maciej 42.30 i Rafał Kiszczyński 42.21 w oszczepie oraz sztafeta z Horodła 49,85 sek.

Liczymy, że po zawodach rejonowych spora grupa z naszego powiatu zakwalifikuje się do zawodów wojewódzkich i tam stanie na podium, nawet najwyższym.

DZIEWCZĘTA

100 m

1 Szczęk Aleksandra 92 G 3 Hrubieszów 13,26 F. 13,30

2 Kołodziej Angelika 93 G 2 Hrubieszów 13,82 F. 13,62

3 Kolenda Katarzyna 93 G 3 Hrubieszów 14,07 F. 13,95

4 Nosko Martyna 94 G 3 Hrubieszów 14,65 F. 14,25

5 Maślanka Aleksandra 93 G 1 Hrubieszów14,50 F. 14,50

6 Tarnogórska Paula 93G 2 Hrubieszów 14,43 F. 14,65

7 Kasprowicz Karolina ZS 2 Hrubieszów 14,97

8 Choromańska Jagna ZS 2 Hrubieszów 15,15

9 Kosidło Paulina ZS 2 Hrubieszów 15,44

10 Senkowska Joanna 93 G 1 Hrubieszów 15,64

11 Szwanc Joanna 94 G 2 Hrubieszów 15,70

300 m

1 Borek Anna 94 G 2 Hrubieszów 47,84

2 Ciesielczuk Anita 94 G 3 Hrubieszów 49,11

3 Dziedzic Anna 92 G 1 Hrubieszów 49,32

4 Demusiak Sylwia 94 G Mircze 50,15

5 Ulanicka Marianna ZS 2 Hrubieszów 51,29

6 Samborska Joanna 93 G Uchanie 51,32

7 Drozd Patrycja 92 G Mircze 51,51

8 Drewnik Karolina ZS 2 Hrubieszów 52,69

9 Sala Joanna ZS 2 Hrubieszów 52,91

10 Buta Małgorzata 93 G 3 Hrubieszów 53,84

11 Zdun Anna 94 G 2 Hrubieszów 55,41

12 Czajka Magdalena 93 G 1 Hrubieszów 56,46

600 m

1 Pawlos Wiktoria ZS 2 Hrubieszów 1:55,86

2 Blacha Izabela ZS 2 Hrubieszów 2:05,14

3 Dragun Dominika ZS 2 Hrubieszów 2:10,79

4 Kuźmińska Natalia G 2 Hrubieszów 2:21,12

1000 m

1 Hojda Maja 93 G 2 Hrubieszów 3:19,84

2 Bojarczuk Paulina ZS 2 Hrubieszów 3:44,22

3 Miazga Angelika G Kozodawy 4:07,19

4 Stadnicka Kinga ZS 2 Hrubieszów 4:14,85

Skok w dal

1 Doroszczuk Magda 93 G 2 Hrubieszów 5,41

2 Kasprowicz Aleksandra G 3 Hrubieszów 4,32

3 Kierepka Joanna G Mircze 4,20

4 Skorupska Paulina ZS 2 Hrubieszów 4,14

5 Chmarzyńska Maja ZS 2 Hrubieszów 4,12

6 Wysocka Angelika ZS 2 Hrubieszów 4,04

7 Kasperkiewicz Karolina G Uchanie 3,76

8 Ciesielczuk Magda 93 G 3 Hrubieszów 3,72

9 Niedobit Paula 93 G 2 Hrubieszów 3,12

Skok wzwyż

1 Karwańska Dominika G Mircze 140

2 Łubkowska Sylwia 92 G 1 Hrubieszów 135

3 Banaszek Paulina ZS 2 Hrubieszów 130

4 Trześniowska Marta ZS 2 Hrubieszów 125

5 Radomska Marta 93 G 2 Hrubieszów 120

6 Borsukiewicz Wioletta 93 G 2 Hrubieszów 115

7 Koniec Klaudia 94 G 1 Hrubieszów 115

8 Stronkowska Anna ZS 2 Hrubieszów 115

9 Maciuk Joanna ZS 2 Hrubieszów 110

Pchnięcie kulą

1 Lipnicka Marlena 92 G 3 Hrubieszów 8,78

2 Wiśniewska Maja G Mircze 8,76

3 Zając Kalina 92 G 3 Hrubieszów 8,31

4 Międlarz Małgorzata ZS 2 Hrubieszów 8,27

5 Sołtys Marta 92 G Horodło 8,11

6 Pochylczuk Milena 93 G 2 Hrubieszów 8,11

7 Borkowska Karolina ZS 2 Hrubieszów 8,09

8 Sęderek Izabela ZS 2 Hrubieszów 7,92

9 Pirogowicz Karolina 93 G 2 Hrubieszów 7,76

10 Daruk Martyna 92 G 1 Hrubieszów 6,90

11 Tomaszewska Karolina G Mircze 6,39

Rzut oszczepem

1 Paszkiewicz Paula 92 G 3 Hrubieszów 21,75

2 Dubienka Marta G 2 Hrubieszów 21,06

3 Smal Iwona G 2 Hrubieszów 19,84

4 Głowacz Diana G 2 Hrubieszów 17,42

5 Lemińska Paulina 92 G Horodło 17,40

4 x 100 m

1. Kołodziej A, Lenard P, Tarnogórska P, Doroszczuk M G 2 Hrubieszów 54,70

2. Szczęk A., Kolenda K.,Nosko M., Kasprowicz A., G 3 Hrubieszów 55,28

3 . Choromańska, Kasprowicz, Drewnik, Banaszek ZS 2 Hrubieszów 59,44

4. Wiśniewska, Kierepka, Demusiak, Karwańska G Mircze 59,73

***

CHŁOPCY

100 m

1 Nowicki Kamil 92 G Trzeszczany 13,00 F – 12,51

2 Moczarski Tomasz 92 G 3 Hrubieszów 12,98 F -12,87

3 Kryszczuk Adrian 94 G Kozodawy 12,91 F – 12,92

4 Szumski Bartłomiej 93 G 3 Hrubieszów 13,03 F – 12,93

5 Kozłowski Szymon 93 G. Horodło 12,99 F – 12,98

5 Skiba Adrian 93 G Dołhobyczów 13,13 F – 12,98

7 Pilarczyk Robert 92 G 1 Hrubieszów 13,28

8 Gałan Marcin 93 G 3 Hrubieszów 13,31

9 Błazucki Marcin 92 G 2 Hrubieszów 13,33

10 Jeczeń Marcin 92 G. Horodło 13,47

11 Niedźwiedź Tomasz 92 G. Horodło 13,50

11 Dec Mateusz 93 G Dołhobyczów 13,50

13 Matuszak Marcin 93 G 2 Hrubieszów 13,55

14 Janicki Bartek 93 G 3 Hrubieszów 13,66

15 Kupiec Adam 92 G Dołhobyczów 13,70

16 Konieczny Jakub 92 G 1 Hrubieszów 13,75

17 Nowosad Grzegorz 94 G 1 Hrubieszów 14,00

18 Zdun Bartłomiej 92 ZS 2 Hrubieszów 14,09

19 Zieliński Łukasz 93 ZS 2 Hrubieszów 14,41

20 Całka Mariusz 92 ZS 2 Hrubieszów 14,58

21 Gularowski Krystian 92 G Horodło 12,73 pk

300 m

1 Gularowski Krystian 92 G. Horodło 39,84

2 Mosek Paweł 93 G 1 Hrubieszów 41,76

3 Wesołowski Łukasz 92 G. Horodło 42,30

4 Bucior Michał 92 G Uchanie 43,06

5 Irek Grzegorz 92 G 2 Hrubieszów 44,78

6 Knap Stanisław 94 G Kozodawy 45,24

7 Słupski Łukasz 93 ZS 2 Hrubieszów 45,79

8 Kozik Michał 93 G 1 Hrubieszów 46,06

9 Gajewski Wojciech 94 G. Horodło 47,03

10 Kondrat Patryk 94 G 3 Hrubieszów 47,75

11 Śmiszek Hubert 94 G 3 Hrubieszów 49,29

12 Nowak Mateusz 92 ZS 2 Hrubieszów 50,32

13 Maksymowicz Marek 92 G 1 Hrubieszów N.U.

1000 m

1 Załuski Albert 92 G. Horodło 2:56,69

2 Pańko Przemysław 93 G. Horodło 3:02,84

3 Tymecki Tomasz 92 ZS 2 Hrubieszów 3:07,50

4 Podgórski Mariusz 92 G Uchanie 3:08,31

5 Dudek Konrad 92 G. Horodło 3:12,62

6 Sidorowicz Bartłomiej 92 ZS 2 Hrubieszów 3:14,22

7 Karaś Adrian G Mircze 3:15,40

8 Kowalski Grzegorz 93 G Dołhobyczów 3:16,38

9 Kawarski Artur 94 G 3 Hrubieszów 3:18,78

10 Łopocki Szymon 94 G 1 Hrubieszów 3:21,06

11 Jóźwiak Ernest 94 G Kozodawy 3:21,90

12 Matysiak Kamil G Mircze 3:22,91

13 Bida Sebastian 93 G 1 Hrubieszów 3:24,88

14 Zając Mariusz 94 G 3 Hrubieszów 3:26,05

15 Adamkiewicz Bartłomiej 92 ZS 2 Hrubieszów 3:26,78

16 Zamościński Krzysztof 92 G Uchanie 3:29,12

17 Czajka Arkadiusz 94 G 1 Hrubieszów 3:31,54

18 Wójtowicz Mateusz 94 G 3 Hrubieszów 3:38,26

2000 m

1 Szczerbicki Kamil 92 G. Horodło 6:36,81

2 Szostak Paweł 93 G 3 Hrubieszów 6:43,42

3 Zieliński Emil 93 G. Horodło 7:09,87

4 Gruszczyński Mateusz 94 G. Horodło 7:21,07

5 Kupiec Paweł 92 G Dołhobyczów 7:25,96

6 Zdunek Dominik 94 G Kozodawy 7:47,46

Skok w dal

1 Kuśmierczyk Dominik G Uchanie 5,52

2 Brzuchala Szymon 92 G Trzeszczany 5,42

3 Dańczuk Paweł 92 G. Horodło 5,34

4 Zając Bartłomiej 92 ZS 2 Hrubieszów 5,31

5 Olszak Krzysztoł 93 ZS 2 Hrubieszów 5,23

6 Giergiel Paweł 93 ZS 2 Hrubieszów 5,12

7 Kosa Ernest 93 G Dołhobyczów 4,89

8 Ćwiek Tomasz 93 G Dołhobyczów 4,82

9 Żygawski Jakub 94 G 3 Hrubieszów 4,75

10 Maciejewski Mateusz 92 G. Horodło 4,75

11 Popławski Szymon 93 G 3 Hrubieszów 4,64

12 Wawer Krzysztof 92 G 1 Hrubieszów 4,49

13 Jeżyna Maciej 93 G Horodło 4,09

Skok wzwyż

1 Grzyb Bartłomiej 94 G 3 Hrubieszów 175

2 Chachler Mateusz 94 G 3 Hrubieszów 160

3 Klajne Rafał 92 G Dołhobyczów 160

4 Smyk Kamil G 2 Hrubieszów 150

5 Mochnaczewski Michał 92 G Horodło 150

6 Wilczak Łukasz 92 G Dołhobyczów 150

7 Kaczanowski Damian G 2 Hrubieszów 145

8 Juźwiak Adrian 92 G 1 Hrubieszów 145

9 Maszewski Łukasz 92 G Horodło 135

Pchnięcie kulą

1 Mirosław Rafał G Mircze 10,60

2 Oleszczuk Maciej 93 G. Horodło 10,32

3 Nowaczewski Kamil 92 G. Horodło 10,19

4 Zieliński Paweł 92 G. Horodło 10,15

5 Bobczuk Maciej 93 ZS 2 Hrubieszów 9,60

6 Antoniuk Arkadiusz 93 G Dołhobyczów 9,47

7 Brzoza Kamil 93 ZS 2 Hrubieszów 9,41

8 Przebierowski Mateusz G Mircze 9,40

9 Miszczuk Cezary 92 G 3 Hrubieszów 9,30

10 Piotrowski Mateusz 92 G Uchanie 8,51

11 Pokrywka Michał 92 G 1 Hrubieszów 8,50

12 Koza Paweł 92 G 2 Hrubieszów 8,35

13 Obszyński Kacper 93 ZS 2 Hrubieszów 8,21

14 Bojarczuk Tomasz 92 G 2 Hrubieszów 8,19

15 Mazur Adam 92 G 3 Hrubieszów 8,13

16 Hraciuk Kamil 93 G 2 Hrubieszów 8,13

17 Bałdyga Tomasz 92 G Uchanie 8,08

Rzut oszczepem

1 Nowosad Maciej 93 G 3 Hrubieszów 42,30

2 Kiszczyński Rafał 92 G Dołhobyczów 42,21

3 Jaros Dominik 92 G Dołhobyczów 40,44

4 Sidorowicz Paweł G 2 Hrubieszów 39,29

5 Salewski Konrad G 2 Hrubieszów 37,24

6 Nowicki Hubert G 2 Hrubieszów 35,34

7 Kiszczyński Dawid 93 G Dołhobyczów 34,32

8 Szymański Marcin 92 G. Horodło 34,24

9 Kłak Mateusz 93 G 3 Hrubieszów 30,98

10 Szwiec Patryk G Mircze 23,24

11 Klamer Adrian G Mircze 20,80

4 x 100 m

1. Kozłowski S., Dudek K, Jeczeń M., Gularowski K., G. Horodło 49,85

2. Gałan.M, Grzyb.B, Otręba.D, Moczarski.T G 3 Hrubieszów 50,06

3. Chudzik, Jarczak , Mielniczuk, Socha G Mircze 50,22

4. Skiba, Dec, Jaros, Klajne G Dołhobyczów 52,18

5. Mosek Paweł, Pilarczyk Robert, Juźwiak Adrian, Konieczny Jakub G 1 Hrubieszów 53,48

6. Olszak K, Kwiatkowski A, Zieliński Ł, Bobczuk M. ZS 2 Hrubieszów dyskwalifikacja

Komunikat napisał i przesłał jeszcze w dniu zawodów Mirosław Kamień.

Najlepsze whistorii powiatu – SKOK W DAL

1. Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 5.84 1974 r.

2. Kobędza Monika Unia 5.72 1995

3. Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 5.69 2002

4. Czuwara Małgorzata LO Hrubieszów 5.60 78

5. Paczała Justyna ZS 3 Hrubieszów 5.55 2004

6. Korzeniowska Joanna LO Hrubieszów 5.52 80

7. Szczepańska Anna LO Hrubieszów 5.41 76

8. Doroszczuk Magda G. 2 Hrubieszów 5.41 2008

9. Tarcz Irena Unia 5.36 83

10. Pietruk Maria LO Hrubieszów 5.34 75

11. Muzyczuk Małgorzata LO Hrubieszów 5.32 79

12. Bajurko Ewa LO Hrubieszów 5.28 71

Opracował – mak

KOMUNIKAT – plik do pobrania >>

Na zdjęciu – Grzyb Bartłomiej z G. 3 w Hr. skoczył wzwyż 1.75 m. ustanawiając nowy rekord powiatu do lat 14, poprzedni należał do Paradowskiego Romana i wynosił 1.70 z roku 1980 !!!

zobacz zdjęcia >>