29 września 2023

IV liga: Kryształ Werbkowice szykuje się do walki o podium

Po zajęciu w sezonie 2018/2019 najwyższego w historii czwartego miejsca w IV lidze środowisko piłkarskie w Werbkowicach liczy, że w nadchodzącym sezonie zespół znajdzie się na podium, a być może to miejsce będzie okraszone awansem do III ligi. Dużo będzie już zależało od pierwszego meczu również z pretendentem do wyższej ligi Lublinianką.

Reklamy

 

Czwarty zespół zmagań czwarto ligowych sezonu 2018/2019 Kryształ Werbkowice pod kierunkiem trenera Piotra Welcza rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej  od 6 lipca.

W ekipie zabrakło zawodników, którzy przechodzą do innych klubów: Kamila Wareckiego (Chełmianka Chełm), Bartka Mazura (Omega Stary Zamość) i Patryka Pakuły (Huragan Międzyrzecz Podlaski).

Reklamy

Za to do drużyny wraca po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją występujący w drugiej linii Andrzej Zuchowski oraz po dwu miesięcznym urazie kolana bramkostrzelny Bartek Reszczyński. Do Kryształu dołączył kolejny wychowanek Hetmana Zamość a ostatnio występujący w Huczwie Tyszowce Sebastian Denkiewicz. Przebywający za granicą Krystian Wołoch wzmocni zespół dopiero we wrześniu.


W dotychczasowych grach kontrolnych

Reklamy

Kryształ pokonał Ładę 1945 Biłgoraj 2:0, po bramkach A. Wołocha i Michała Luterka, z kolei z Tomasovią przydarzyła się wysoka porażka 0:3, z trzecioligową Chełmianką Chełm po dobrej grze pozostał wynik bezbramkowy a w czwartym sparingu z Górnikiem II Łęczna wygrana 3:1 (1:1) po bramkach: Adriana Wolocha, Sebastiana Denkiewicza i Szymona Deca i ze Startem Krasnystaw 4:1 (0:1), bramki: Sergiej Borys, Stanisław Rybka x2, Patryk Nieradko.

W pierwszym meczu ligowym w czwartek 15 sierpnia Kryształ zagra w Lublinie z aspirującą do III ligi Lublinianką.


W meczach kontrolnych dotychczas w Krysztale wystąpili:

Filipczuk – Stachyra (bramkarze), Wójtowicz, Alokhin, Śmiałko, Luterek, Drewniak, Sas, Denkiewicz, A. Wołoch, Łappo, Dec, Staszewski, Duliban, Kucharczuk, Kozak, Śmiałko, Omański, Denkiewicz, Borys, Rybka, Jabłoński, Nieradko), zawodnicy testowani.


Klub z Werbkowic otrzymał od sponsorów m.in. 20 markowych piłek treningowych firmy JAKO i nowy komplet dresów oraz odżywki. Należy również zauważyć, że drużyna Kryształu zajęła piąte miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, dzięki czemu z kasy PZPN otrzyma kwotę 5 000 złotych (brutto).


– Pracujemy dalej, nawet dwa razy dziennie, bo mamy jeszcze kilka elementów, które musimy poprawić. Mam nadzieję, że na pierwsze starcie ligowe będziemy optymalnie przygotowani – podsumował przygotowania trener  Piotr Welcz


Miejsca i dorobek punktowo – bramkowy Kryształu Werbkowice po awansie do IV ligi:

sezon 2014/15 – 6. (48 – 40:32);

2015/16 – 5. (50 – 69:44);

2016/17 – 6. (58 – 57:40);

2017/18 – 8. (41 – 41:52);

2018/19 – 4. (56 – 60:42)


Kolejka 1 – 15 sierpnia 2019 r.

Łada 1945 Biłgoraj – Victoria Żmudź

Górnik II Łęczna – Granit Bychawa

Lublinianka Lublin – Kryształ Werbkowice

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kłos Chełm

Unia Hrubieszów – Huragan Międzyrzec Podlaski

Powiślak Końskowola – Sparta Rejowiec Fabryczny

Orlęta Łuków – Włodawianka Włodawa

Podlasie Biała Podlaska lub Huczwa Tyszowce – Lewart Lubartów

 

 

Opracował – mak

Foto – mlkskrysztal.futbolowo.pl