IV Liga. Kryształ zdemolował Brata i zaczyna ligę!

W ostatnim sparingu przed ligą Kryształ Werbkowice miał zagrać z Igrosem Krasnobród a zagrał z ósmą drużyną z minionego sezonu chełmskiej klasy okręgowej Bratem Siennica Nadolna. Okazało się, że rywal był niewymagający. W zestawieniu strzelców bramek A. Wołoch wygrał z S. Rybką 4:3.

Brat Siennica Nadolna – Kryształ Werbkowice 1:9 (0:6).

Bramki Kryształu: Dawid Dobromilski 11′, Adrian Wołoch 20′, 32′, 55′, 83′, Stanisław Rybka 23′, 29′, 76′, Bartłomiej Reszczyński 38.

Kryształ: Filipczuk – Ślusarz, Dobromilski, Śmiałko, Pa. Musiał, Całka, Borys, Reszczyński, Rybka, Nowak, Wołoch oraz Stachyra, Nieradko, Romański, Sas.

Pomimo, że było upalnie, Kryształ do meczu przystąpił energicznie, przeprowadzał skuteczne akcje zakończone już do przerwy festiwalem strzeleckim. Po przerwie tempo spadło, co wykorzystali gospodarze strzelając bramkę, ale Werbkowiczanie dorzucili do swojego konta jeszcze trzy. W sumie zespół z Werbkowic rozegrał sześć sparingów odnosząc trzy zwycięstwa i tyle samo remisując.

Pierwszy mecz ligowy Kryształ rozegra w Łęcznej z rezerwami Górnika, który w ostatnim sezonie wywalczył fotel wicelidera. Jednak w meczach bezpośrednich była przewaga zespołu z Werbkowic (1:1 i 1:0), więc podbudowa psychiczna jest dobra i należy spodziewać się wyrównanego meczu.