27 kwietnia 2024

Joanna Koszałko w formie

Dnia 9 września 2007 r. odbyły się na bieżni „Orła” w Warszawie XXVII Ogólnopolskie Zawody w Chodzie Sportowym „O Złote Buty Jana Kilińskiego”. Świetnie spisała się w nich wychowanka Unii Hrubieszów – Joanna Koszałko.

Obecnie Joanna uczęszcza do 2 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej i reprezentuje miejscowy MKS „Żak”. Wśród juniorek zajęła w tych zawodach 2 miejsce, a wynikiem 24:40,49 min. ustanowiła rekord życiowy i uzyskała I klasę sportową.

Należy nadmienić, że 2 tygodnie wcześniej zawodniczka wygrała prestiżowe zawody „O Puchar Obrońców Poczty” w Gdańsku, też na dystansie 5 km. ale po szosie, w czasie 25:40 min.

Podczas Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych wywalczyła brązowy medal. Obecnie jej trenerem jest również były reprezentant Unii Hrubieszów Janusz Wilczek, którego podopieczne zdobyły wiele medali podczas Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych od wielu lat.

Na zdjęciu – Koszałko Joanna podczas zawodów w Hrubieszowie w czerwcu 2007 roku.