Klasyfikacja open piłkarskich klubów w woj. lubelskim

Po rundzie jesiennej 2014 rozgrywek piłkarskich jest jeszcze czas na różne podsumowania, ja np. dodatkowo opracowałem po tej rywalizacji kolejność drużyn z województwa lubelskiego od klasy najwyższej w dół. Jak wypadają w tym zestawieniu drużyny z naszego powiatu to poniżej? Czy powinniśmy być zadowoleni z tych pozycji i dlaczego tak jest, jak jest? O, to już temat rzeka, a może ktoś w komentarzach przedstawi swój pogląd? Zachęcam…

Reklamy

 

Klasyfikacja piłkarskich klubów w woj. lubelskim!

po rundzie Jesień – 2014

kolejno: miejsce open, miejsce w swojej lidze, drużyna, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki 

 

T-Mobile Ekstraklasa 

1 – 11. Górnik Łęczna                       24   6   6   7   24-25

 

I Liga

Brak drużyn z województwa lubelskiego

 

II Liga

2 – 15. Wisła Puławy                         17   4   5    9   18:29

 

III liga

3 – 4. Motor Lublin                            34  10  4    5    33-18

4 – 5. Orlęta Radzyń Podlaski           32  8    8    3    26-14

5 – 7. Avia Świdnik                            29  8    5    6    27-22

6 – 8. Chełmianka Chełm                  26  6    8    5    24-18

7 – 12. Tomasovia Tomaszów Lubelski 22 5   7  7    18-25

8 – 13. Stal Kraśnik                           18  5    3    11  21-31

9 – 16.  Hetman Żółkiewka               16  4    4    11  21-45

10 – 17.  Podlasie Biała Podlaska     15  3    6    10    8-33

11 – 18.  Lublinianka Wieniawa Lublin 15  3  6  10   17-22

 

IV liga lubelska

12 – 1. AMSPN Hetman Zamość         28  8    4    3     26-12

13 – 2. Powiślak Końskowola            27  8    3    4     36-19

14 – 3. Czarni Dęblin                         27  7    6    2     29-19

15 – 4. Lewart Lubartów                   26  7    5    3     24-14

16 – 5. Orlęta Łuków                         26  8    2    5     22-18

17 – 6. Victoria Żmudź                       24  7    3    5     29-29

18 – 7. Omega Stary Zamość             23  7    2    6     21-17

19 – 8. Janowianka Janów Lubelski   23 6     5    4     25-24

20 – 9. Kryształ Werbkowice          22  6   4    5     27-20

21 – 10. Orion Niedrzwica Duża         21  6    3    6     23-20

22 – 11. Opolanin Opole Lubelskie    21 6     3    6     19-25

23 – 12. Górnik II Łęczna                   21  6    3    6     24-18

24 – 13. Włodawianka Włodawa       15  5    0    10   32-37

25 – 14. Łada 1945 Biłgoraj               14  2    8    5     15-24

26 – 15. Ruch Ryki                             9    2    3    10   17-42

27 – 16. Grom Kąkolewnica               5    1    2    12   12-43

 

Klasy okręgowe

 

Grupa: Biała Podlaska – 14 drużyn

28/31. 1. Huragan Międzyrzec Podlaski 37   12 1  0  39-10

 

Grupa : Chełm – 14 drużyn

28/31. 1. Granica Dorohusk            30 10       0   3  33-12

 

Grupa: Lublin – 16 drużyn

28.31. 1. Wisła Annopol                 31  10     1     4   32-14

 

Grupa: Zamość – 16 drużyn

28/31. 1.  Unia Hrubieszów        42   14   0    1   44-6

 

Klasy „A”


Biała Podlaska – 1 grupa – 14 drużyn

88./1. LKS Milanów                         33  10  3  0 38:14


Chełm – 1 grupa – 11 drużyn

88/1. Płomyk Różanka                     28  9  1  0  53:9


Lublin – 4 grupy

1 grupa – 13 drużyn

88/1. Płomień Trzydnik Duży            33 11 0  1 58:18

2 grupa –  13 drużyn

88/1. Orły Kazimierz Dolny               26  8  2  2  43:19

3 grupa – 13 drużyn

88/1. Tajfun Ostrów Lubelski            30  9 3  0 64:19

4 grupa – 14 drużyn

88/1. Granit II Bychawa                   32 10 2 1 36::17

 

Zamość – 2 grupy


Grupa 1 – 12 drużyn

88/1. Aleksandria Aleksandrów          26 8 2 1 22:10

 

Grupa 2 – 11 drużyn

88/1. Płomień Spartan Nieledew  27 9 0 1 33:10

5. Andoria Mircze                           16 5 1 4 21:19

7. Huragan Hrubieszów                 14 4 2 4 25:26

 

Klasy „B”

 

Biała Podlaska – 3 grupy

1 grupa – 7 drużyn

2 grupa – 8 drużyn

3 grupa – 7 drużyn

 

Chełm – 0 grup

 

Lublin – 3 grupy

1 grupa – 14 drużyn

2 grupa – 11 drużyn

3 grupa – 12 drużyn

 

Zamość – 2 grupy

1 grupa – 7 drużyn

 

2 grupa – 7 drużyn, w tym

7. GLKS Jarosławiec                         5  1  2  9 12:41

 


A może ktoś policzy?… Ile mamy piłkarskich klubów w woj. lubelskim, a można jeszcze dodatkowo policzyć rozgrywki młodzieżowe i dla dzieci?



A czy głosowaliście w sportowych plebiscytach?

Kronika Tygodnia – Plebiscyt Piłkarski

Tygodnik Zamojski 

Dziennik Wschodni

Sportowcy i trenerzy zrobili swoje, a Ty kibicu???



Opracował – Marek A. Kitliński (mak)