Kolarskie Mistrzostwa Hrubieszowa

W niedzielę 21 sierpnia 2011 na trasie Hrubieszów – Uchanie – Hrubieszów o długości 50 km dbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Hrubieszowa w Kolarstwie Szosowym, w których wzięło udział 88. zawodników. Start i metę zawodów wyznaczono przed Hrubieszowskim Domem Kultury.

Paweł Sowa z Klubu Sportowego Agros Zamość został mistrzem Hrubieszowa w kolarstwie szosowym. Podczas mistrzostw, które odbyły się w niedzielę 21 sierpnia, drugie miejsce zajął Radosław Wasilewski reprezentujący BKS Miód Kozacki Biłgoraj, a trzecie Marek Procajło z lubelskiej grupy Mayday.

Najlepsza wśród kobiet okazała się Kamila Proć z KS Agros Zamość, druga była Jolanta Myć z Bialskiego Klubu Rowerowego w Białej Podlaskiej, natomiast trzecie miejsce zajęła Ewelina Sowa z zamojskiego Agrosu.

W pierwszych mistrzostwach Hrubieszowa w kolarstwie szosowym wzięło udział 88 zawodniczek i zawodników. Kolarze rywalizowali na trasie Hrubieszów – Uchanie – Hrubieszów, liczącej 50 kilometrów.

Paweł Sowa i Radosław Wasilewski zdobyli też nagrody za pierwsze dwa miejsca w kategorii kolarzy w wieku do 29 lat i młodszych. Trzeci był Tomasz Kuras z BKS Miód Kozacki Biłgoraj.

Trzeci w kategorii open – Marek Procajło, wygrał też klasyfikację zawodników w kategorii wiekowej 30 – 39 lat. Na drugim miejscu uplasował się Maciej Banaszek z lubelskiego zespołu Tora Mayday, a na trzecim Piotr Guz z Chełma.

Najlepszym kolarzem wśród 40-latków okazał się Zbigniew Zając z BKS Miód Kozacki Biłgoraj, który wyprzedził swojego klubowego kolegę Sławomira Świtę oraz Artura Kubę z Radzynia Podlaskiego.

Kategorię zawodników w wieku 50 lat i starszych wygrał Sławomir Nieleszczuk z Puław. Drugie miejsce zajął Ryszard Ścierka z Erkado Racing Team Kraśnik, a trzecie Tadeusz Kozak z BKS Miód Kozacki Biłgoraj.(Źródło: www.ias24.eu)

Patronat Honorowy nad imprezą przyjął Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman.