Komunikat z rozgrywek PSALM z 13 i 14 grudnia

HrubieszówGrabowiec – Hrubieszów

W dniu 13 grudnia liga gościła na nowym obiekcie w Grabowcu. Zapewne drużyny przyjezdne zapamiętają ten dzień, gdyż Pawex na swoim terenie grał koncertowo.

Pawex – Kościuszko 2:0 (25 : 22, 25 : 22)
Kościuszko – Walczaki Dołhobyczów 1:2 (23 : 25, 25 : 18, 14 : 16)
Walczaki Dołhobyczów – Pawex 2:0 (25 : 20, 25 : 19)

***

14 grudnia rozegraliśmy ostatnie mecze pierwszej rundy rozgrywkowej.

LOwHorodło – UKS Ogólniak 2:1 (15 : 25, 25 : 22, 15 : 13)
AT Orlen Gaz – Prywaciarz 2:0 (25 : 15, 25 : 20)
AT Orlen Gaz – ZS nr 1 2:0 (25 : 9, 25 : 18)
Nauczyciele – Prywaciarz 2:0 (25 : 20, 25 : 17)

KOMUNIKAT – plik do pobrania >>

***

W pierwszym meczu pomiędzy Pawexem a Kościuszką gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie. Ataki Pawexu (Poterucha, Kordyś i Oleszczuk) były zbyt skuteczne dla źle grającego bloku Kościuszki. Mecz rozpoczął się przewagą 7 : 0 dla Pawexu. Jednak Kościuszko w pewnym momencie nawet prowadził jednym punktem. W obu setach końcówki zdecydowanie należały do gospodarzy. Kontuzja Barczuka (niedawno przebyta) wyraźnie wpłynęła na jego grę. Pawex grał też skuteczną zagrywką, co ewidentnie utrudniało wyprowadzenie ataku.

W drugim meczu Walczaki wygrali w trzech setach z Kościuszką. To pierwszy przegrany tie-break od ponad roku. W meczu tym po stronie Walczaków grała drużyna, zaś po stronie Kościuszki świetnie dysponowany był Kacper Dźwierzyński, który kończył wszystkie piłki, lecz tą najważniejszą posłał w aut. W ten sposób końcówka spotkania dla Walczaków po dwóch niewymuszonych błędach własnych Kościuszkowców.

Trzeci mecz w zasadzie bez problemów wygrał Pawex. Walczaki wyraźnie ustępowali zarówno w ataku jak i w bloku. Świetnie w tym meczu zagrał Adrian Oleszczuk. Pawex na swoim terenie zdecydowanie zyskuje w skuteczności gry w ataku i o wiele trudniej wyprowadzić ich z równowagi. Jak na razie wydaje się, że najlepszy sposób na wygranie z Pawexem to wymuszenie nerwowości w ich szeregach.

***

W drugim dniu odbyły się cztery mecze.

UKS Ogólniak niespodziewanie przegrał z LO Horodło 1 : 2. Jak zwykle w takich przypadkach, związane to było z masą błędów własnych w Staszicu.

AT Orlen Gaz rozegrał dwa mecze zagarniając komplet punktów. Pokonał najpierw gładko ZS nr 1 a następnie Prywaciarza. Prywaciarz – w pewnym sensie „rewelacja” ligi tym razem zagrał naprawdę bardzo słabo. Siła tej drużyny polega na opanowaniu i grze na małej ilości popełnianych błędów. 14 grudnia widziałem masę błędów własnych w Prywaciarzu. Jeśli w rewanżach będą grać tak jak ostatnio zjadą w dół w tabeli co najmniej o dwa miejsca. Ostatni mecz pomiędzy Prywaciarzem a Nauczycielami bez historii.

TABELA

Miejsce/Nazwa drużyny/Rozegrane mecze/Punkty/sety wygrane/sety przegrane/Stosunek setów/Małe pkt. zdobyte/Małe pkt. stracone/Stosunek małych pkt./Poprzednie miejsce

***

Po pierwszej rundzie trzy zespoły na czele tabeli. Jednak to Pawex na czele. Pisałem, że będzie jednym z faworytów ligi. Dwa punkty niżej Walczaki. Dalej AT Orlen Gaz, na którego nadal stawiam jako na jednego z potencjalnych zwycięzców rozgrywek ligowych. Kościuszko na czwartym miejscu jednak traci do prowadzącego aż 6 punktów. Sam jestem ciekawy czy drużyna ta dojdzie do właściwej formy i będzie prezentować poziom taki jak przed rokiem. Dołhobyczów Juniorzy na pewno jeszcze zaskoczą. Zagrali dotychczas siedem tie-breaków, z czego cztery przegrali. Młodość ma swoje prawa musi dojrzeć i chyba czas na to w rundzie rewanżowej. Prywaciarz zasłużenie na szóstym placu. Dalej debiutanci ligowi z Horodła. Nauczyciele na dziewiątym miejscu. Zagrali całą rundę osłabieni przez kontuzję jednego z zawodników. Kolejny debiutant ligowy ZS nr 1 na dziesiątym miejscu.

Druga runda rozpocznie się prawdopodobnie 25 stycznia już w nowym 2009 roku. Bliższe informacje na LubieHrubie.pl w styczniu.