Komunikat z rozgrywek PSALM z dnia 22 listopada

HrubieszówHrubieszów

Cztery mecze rozstrzygnięte dopiero w trzecim secie. Mięliśmy do czynienia z niewątpliwie najbardziej zaciętą kolejką rozgrywek ligowych. O wynikach decydowały indywidualności, ale i charakter drużyny.

u>Wyniki:

Walczaki Dołhobyczów – UKS Ogólniak 2:0 (25 : 19, 25 : 19)
Walczaki Dołhobyczów – Nauczyciele 2:1 (19 : 25, 25 : 22, 15 : 9)
Nauczyciele – UKS Ogólniak 0:2 (19 : 25, 21 : 25)
Prywaciarz – ZS nr 1 2:1 (25 : 22, 23 : 25, 15 : 11)
AT Orlen Gaz – Dołhobyczów Juniorzy 2:1 (10 : 25, 25 : 17, 15 : 8)
Dołhobyczów Juniorzy – Kościuszko 1:2 (25 : 19, 25 : 27, 14 : 16)

KOMUNIKAT – plik do pobrania >>

Mecz pierwszy – Walczaki bardzo silni grają ze swoim pierwszym rozgrywającym Jabłońskim Piotrem i z bardzo dobrym Steciukiem Michałem, a także wyróżniającymi się w ataku Sawczukiem i w bloku środkowym Kamysem. UKS gra coraz lepiej i powoli zaczyna się wszystko układać – zwłaszcza dość dobrze funkcjonuje blok. Jednak Steciuk blokiem powstrzymany tylko raz. Dwa razy do 19 dla Walczaków.

Drugi mecz Walczaki – Nauczyciele. Mecz zacięty 2: 1 dla Walczaków. Trzy kwestie trzeba wypowiedzieć o tym meczu. Kwestia pierwsza: Jabłoński na rozegraniu to konieczny warunek w walce z najlepszymi. Kwestia druga: świetnie dysponowany w tym dniu Michał Steciuk w tym meczu zagrał fenomenalnie – nie do zatrzymania w ataku, fantastycznie ofiarny w obronie i bardzo dobry w bloku. Tak grających zawodników w naszej lidze naprawdę jest zaledwie kilku. Trzy punkty za ten mecz do klasyfikacji na najlepszego siatkarza ligi (pierwszy raz w historii dwóch edycji rozgrywek ligowych). Trzecia kwestia: brawa dla Nauczycieli zagrali najlepszy mecz w lidze i byli o krok od niespodzianki w drugim secie mogli zakończyć mecz 2:0.

Nauczyciele w swoim drugim meczu nie mieli już sił, żeby przeciwstawić się młodzieży ze Staszica i przegrali w dwóch setach do 19 i do 21. Staszic coraz lepszy – wystarczy wrócić do pierwszych komentarzy – właśnie tak prorokowałem.

W czwartym meczu ZS nr 1 zdobył swój pierwszy punkt do tabeli ligowej. Natomiast Prywaciarz w składzie nieco zmienionym (w porównaniu do meczu z Horodłem) miał duże problemy. Zawodnicy trochę zapomnieli, że siła ich drużyny w spokoju i małej ilości błędów własnych. Widoczny postęp w grze Adama Kozickiego.

Piąty mecz mały pogrom w pierwszym secie 10 : 25 przegrywa AT Orlen Gaz z Juniorami z Dołhobyczowa. Jednak byłem pewny, że tak to się skończyć nie może. W Juniorach w tej partii wyróżniali się Klajne Maciej oraz jego młodszy brat Rafał. U tego młodego siatkarza zauważyłem duże postępy w grze – Rafał, na co dzień trenuje w „Leśniku” w Biłgoraju (szkoła ma tradycje siatkarskie). Drugi set to rozsądna gra w wykonaniu Orlenu (zmiana ustawienia była wręcz konieczna), kolejny dobry mecz Oliwiaka, Kopczyńskiego, Hapona, Wojtaka, Naji i ta lewa ręka Łacińskiego. Trzeci set – zamieszanie z przejściami, jednak ostatecznie Juniorzy nie potrafili tego wykorzystać i przegrali kolejnego tiebreka.

Ostatni mecz Kościuszko przeciw Juniorom Dołhobyczów. „Kościuszkowcy” pełni obaw, bo kontuzja Barczuka Grześka to duża strata. A Juniorzy rozgrzani w poprzednim meczu. Rzeczywiście obawy uzasadnione bo Kosa gra dużo Mackiem Klajne, który kończy większość piłek. W Kościuszce brakuje przyjęcia, a rozegranie zbyt czytelne najczęściej na Dźwierzyńskiego. Dobrze gra zastępca Barczuka Duda Irek. Drugi set – walka punkt za punkt. Kościuszko wreszcie blokuje skutecznie większość ataków braci Klajne i Węźińskiego. Irek Duda perfekcyjny w ataku – wszystko co dostał skończył (zbijając nad blokiem lub oszukując blok). Jednak najwięcej szkód Juniorzy czynią przeciwnikowi zagrywką. Set ostatecznie kończy się 27 : 25 dla Kościuszki. Przed decydującą partią chwila zastanowienia: „Szósty mecz Juniorów i szósty tiebrek w tym trzy przegrane – co będzie tym razem”. Tym razem były bardzo pasjonujące chwile. Na zmianę stron Dołhobyczów przechodził z prowadzeniem 8 : 4. Kacper mobilizuje chłopaków (zna świetnie swoich przeciwników – oni tak jak on z siatkarskiego zagłębia Dołhobyczów). Set i mecz wygrany przez „drużynę” z Kościuszki – bo chyba można powiedzieć, że powoli i w bólach, ale znowu tworzy się tam drużyna, a nie zbiór indywidualności. Warto by podkreślić grę kilku zawodników obu drużyn, skupię się jednak na jednym zawodniku z Kościuszki. Niewątpliwy talent posiada Irek Duda. Jego warunki fizyczne oraz naturalne predyspozycje mogły uczynić z niego świetnego siatkarza – trochę szkoda, bo jest już w ostatniej klasie. W ataku nikt go dzisiaj nie zatrzymał, w odbiorze poprawny, w bloku z seta na set coraz skuteczniejszy, w drużynie bardzo przydatny i tylko jedna zagrywka zepsuta w meczu.

***

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

***

30 listopada dość istotna korekta terminarza. W sobotę i niedzielę rozgrywany będzie turniej siatkówki kobiet i w związku z tym rozegramy tylko dwa mecze. Miłośników siatkówki i nie tylko zapraszamy do kibicowania najpierw ligowcom, a następnie pięknym siatkarkom.

godz. 11.30 Zbiórka przedmeczowa
godz. 11.50 LOwHorodło : Dołhobyczów Juniorzy
godz. 12.40 Walczaki Dołhobyczów : LOwHorodło

O godzinie czternastej rozgrywane będą mecze finałowe (o poszczególne miejsca) turnieju kobiecego.