28 kwietnia 2024

KPR Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 25:25 – karne 0:3

W derbach województwa lubelskiego po niezwykle emocjonującej końcówce meczu jeden punkt został w Zamościu, a dwa pojechały do Białej Podlaskiej. I takie rozstrzygnięcie dla Padwy Zamość to spory niedosyt.

KPR Padwa Zamość – AZS AWF Biała Podlaska 25:25 (16:13), karne 0:3

KPR Padwa Zamość: Kozłowski (1), Proć – T. Fugiel (7), Orlich (4), Mchawrab (3), Bajwoluk (2), Puszkarski (2), Skiba (2), Adamczuk (1), Olichwiruk (1), Pomiankiewicz (1), Szymański (1), Czerwonka, Sz. Fugiel, Obydź.. Karne: Szymański, Mchawrab, Olichwiruk niewykorzystane – Wójcik, Antoniak, Lewalski. Widzów: 297

Na początek meczu Łukasz Orlich dwukrotnie ulokował piłkę w bramce gości, wtórował mu Tomasz Fugiel i Padwa po dziewięciu minutach gry prowadziła 7:3. Jednak trzecia drużyna w tabeli zwiększyła aktywność i dwukrotnie zmniejszała prowadzenie gospodarzy do jednej bramki (10:9 i 11:10). Na szczęście pomimo braku Jakuba Kłody i Karola Małeckiego dobrze radziła sobie obrona Padwy a na bramce Krzysztof Kozłowski. Kilka kontr ich kolegów i na przerwę miejscowi do szatni udali się z trzy bramkową przewagą.

Po zmianie stron Padwa nadal kontrolowała przebieg wydarzeń, utrzymując trzy – czterobramkową przewagę. Na kwadrans przed końcem prowadziła 22:18. Od tej pory goście zaczęli grać agresywniej w defensywie, a przechwyty i kontry przyniosły im bramki. W 53 min. na tablicy pojawił się wynik remisowy 23:23. Na minutę przed końcem bialczanie prowadzili 25:24 i byli w posiadaniu piłki, lecz Niedzielenko spudłował. Na kilka sekund przed końcową syreną do remisu doprowadził Tomasz Fugiel.

Niestety, w rzutach karnych skuteczniejsi byli goście i to oni do swojego bilansu punktowego dopisali dwa punkty a Padwa jeden.

– Wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą a tu znowu w końcówce zabrakło nam gry zespołowej. Pokazały się proste błędy, do tego doszły nieskuteczne rzuty. Brakuje nam zdecydowanie konsekwencji. Kolejny mecz, który powinniśmy wygrać, a przegrywamy – twierdzi II trener Padwy Wiesław Puzia.

Wróciłem do gry po kontuzji i nie ukrywam, czuć jeszcze trzy miesięczny rozbrat z meczowym parkietem. Mecz przegraliśmy na własne życzenie, bo przez większość meczu mieliśmy nad nim kontrolę. Nie ustrzegliśmy się złych decyzji boiskowych w kilku momentach meczu i przez to daliśmy przeciwnikom złapać oddech i pozwoliliśmy im wrócić do gry. Bardzo szkoda, bo trzy punkty w tym meczu powinny zostać w Zamościu. Zostały nam jeszcze trzy kolejki do końca rozgrywek, w których będziemy walczyć o zwycięstwa – przekazał nam Szymon Fugiel

Kolejne spotkanie już w piątek (28.04) od godz. 19.00 Padwa (7 miejsce w tabeli) zagra na wyjeździe z MKS Olimpią Piekary Śląskie (6 miejsce w tabeli).