W dniach 8 – 10 kwietnia w Szczebrzeszynie rozegrano jubileuszowe XXV Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym. Multimedalistą mistrzostw został ksiądz Andrzej Łuszcz – proboszcz parafii Buśno w gminie Białopole i zawodnik UKS Grot-Michał Werbkowice, który zdobył aż trzy złote medale.
Organizatorem mistrzostw było Diecezjalne Duszpasterstwo Sportowców Diecezji Zamojsko-Lubaczowskie a także Urząd Gminy w Szczebrzeszynie, Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Szczebrzeszynie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Zamościu oraz MUKS „Roztocze” Szczebrzeszyn.
Mistrzostwa duchownych w tenisie stołowym rozgrywane były w hali sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków przy ulicy Ogrodowej 16 w Szczebrzeszynie po raz drugi. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział 28 zawodników z siedmiu Diecezji (Sandomierskiej, Siedleckiej, Gnieźnieńskiej, Bydgoskiej, Opolskiej, Warszawskiej, Lwowskiej, Zamojsko – Lubaczowskiej), dwóch Archidiecezji: Lubelskiej i Krakowskiej oraz Ojcowie Redemptoryści i Franciszkanie.
Głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczności przez sport oraz promocja Zamojszczyzny. W tegorocznych mistrzostwach wśród kapłanów zaprezentowały się Diecezje.
Multimedalistą mistrzostw został ksiądz Andrzej Łuszcz (proboszcz z parafii Buśno, gm. Białopole), który zdobył aż trzy złote medale (w kategorii od 35 do 45 lat, open dla wszystkich zawodników i drużynowo razem z ks. Krzysztofem Augustynkiem).
W kategorii drużynowej zwyciężył zespół z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w składzie: ks. Andrzej Łuszcz i ks. Krzysztof Augustynek. Wicemistrzami zostali księża reprezentujący Diecezję Sandomierską w deblu: ks. Tomasz Flis i ks. Jacek Uliasz. Trzecie miejsce zajęła Archidiecezja Lubelska, którą reprezentowali ks. Stanisław Kryszczuk i ks. Ireneusz Posturzyński.
Kategoria Open dla wszystkich uczestników zawodów: ks. Andrzej Łuszcz z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej przed ks. Tomaszem Flisem Diecezji Sandomierskiej i Stanisławem Kryszczukiem z Archidiecezji Lubelskiej.
Poziom tegorocznych rozgrywek był wysoki. Sportowa walka, choć zacięta odbyła się zgodnie z przepisami PZTS. Podczas rozegranych turniejów nie zabrakło sportowych emocji, które odbyły się zgodnie z zasadami fair play. Jak zgodnie stwierdzili uczestnicy, trzydniowe zmagania były czasem wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsi zawodnicy medale, puchary, a także nagrody rzeczowe.