15 lipca 2024

LUKS GRZEŚ w finale Mistrzostw Polski

W dniach 2-3 kwietnia 2011 roku w Kębłowie (woj. wielkopolskie) odbył się półfinał Mistrzostw Polski w unihokeju w kategorii junior młodszy. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Hrubieszowa, która zajęła w turnieju trzecie miejsce.

Reklamy

W turnieju wystartowało 6 drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym”.

Reklamy

Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Hrubieszowa, która na pięć rozegranych meczy uzyskała 3 zwycięstwa, jeden remis oraz doznała jednej porażki ze zwycięzcą turnieju drużyną z Nowego Targu.

Reklamy

Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie ciężka praca na treningach oraz zaangażowanie wszystkich zawodników, którzy na sukces pracowali od 2 lat. W tej chwili są oni już 6 drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Krzysztof Dąbrowski – trener

– Myślę, że w finale powalczymy o brązowy medal, chociaż będzie bardzo trudno. Jednek cel został osiągniety bez względu na miejsce w finale – celem było wystąpić w nim i to się udało. Szkoda, że inne szkoły nie rozwijają tej dyscypliny, bardzo żywiołowej i pięknej. Myślę, że w każdej szkole znalazłoby się kilku chętnych do udziału w zajęciach. Zawsze to powtarzałem i będę powtarzał, że nie wszyscy będą grali w unihokeja, jak też w piłkę nożną. W tej kategorii wiekowej obecnie trenuje 12 zawodników. Biorąc pod uwagę popularność piłki nożnej w naszym mieście, powinno ich być dwa razy tylu, ale jak patrzę na grupę treningową, która ma zajęcia na boisku przy Szkole Podstawowej Nr 2 naliczyłem również na treningach 12 zawodników. Nie mówmy więc, że jest takie zapotrzebowanie społeczne. W tej chwili większe jest na piłkę ręczną niż na nożną. Gdyby powstała w tej chwili sekcja piłki ręcznej, na treningu byłoby tylu samo zawodników, co na piłce nożnej.

Turniej finałowy juniorów młodszych odbędzie się w dniach 14 – 15.05.2011 r.

Zwracamy się z prośbą do firm i instytucji oraz osób prywatnych o wsparcie finansowe udziału naszego klubu w Finałe Mistrzostw Polski. Całkowity koszt to 3000 zł. Wierzymy, że nie pozostaniecie Państwo obojętni na naszą prośbę – w końcu udział w Finale Mistrzostw Polski nie zdarza się często.

Pozdrawiam wszystkich znawców sportu.

Prezes Luks „Grześ”
Krzysztof Dąborowski

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W UNIHOKEJU
W KATEGORII JUNIOR MŁODSZY 02-03.03.2011

Wyniki meczy:
„Grześ” Hrubieszów- „Junior” Kębłowo 6:2
„Grześ” Hrubieszów- „Trolik” Opole 7:4
„Grześ” Hrubieszów- „Jedynka” Nowy Targ 6:10
„Grześ” Hrubieszów- „Alfa” Borowa 9:4
„Grześ” Hrubieszów- „Fenomen” Babimost 4:4

Skład drużyny – strzelcy bramek:

Jagiełło Michał – 13
Panasiewicz Mateusz – 7
Szumiata Adam – 4
Naja Krzysztof – 4
Jaskorski Patryk – 1
Lenard Patryk – 1
Powęzka Maciej – 1
Brzozowski Jerzy – 1
Łamejko Krystian
Szymański Daniel
Czarnecki Grzegorz – bramkarz
Pietraszek Cezary – bramkarz

Tabela końcowa:

Drużyna Punkty Bramki

1. „JEDYNKA” NOWY TARG 10 34-18 +15
2. „FENOMEN” BABIMOST 7 25-14 +11
3. „GRZEŚ” HRUBIESZÓW 7 32-24 +8
4. „JUNIOR” KĘBŁOWO 2 13-20 -7
5. „TROLIK” OPOLE 2 17-29 -12
6. „ALFA” BOROWA 2 15-31 -16

***

Info i foto:
LUKS GRZEŚ Hrubieszów