Maraton w Poznaniu

Nauczycielka ZS nr 4 w Hrubieszowie Małgorzata Muzyczuk i lekarz Tomasz Josse z Hrubieszowa 14 października b.r. w Poznaniu wzięli udział w najliczniejszym Maratonie (42.195 km.), jaki rozegrano w Polsce w historii tej konkurencji.

b>Małgorzata Muzyczuk przebiegła ten maraton w 3.46:22 godz., co dało jej w kategorii kobiet 45 – 49 lat znakomite 2 miejsce, ulegając minimalnie biegnącej w asyście męża Francuzce Corinne Bertout – 3.45:20, natomiast wyprzedziła amerykankę Elizabeth Bolton 3.52:38, która w tej kategorii zajęła 3 pozycję. W tej grupie wiekowej sklasyfikowano 12 kobiet.

Nie wiedzieliśmy, że dla jednego z lekarzy z Hrubieszowa – Tomasza Josse, bieg jest również przyjemnością, pasją, hobby, relaksem, wypełnieniem skromnego czasu wolnego itp. Na mecie został sklasyfikowany na 357 miejscu z wynikiem 3.21:47 godz. Jednocześnie były to jednak MISTRZOSTWA POLSKI LEKARZY i tutaj dr Tomasz w klasyfikacji ogólnej został sklasyfikowany na 11 pozycji, a w kategorii wiekowej 35 – 39 lat wywalczył 2 pozycję, zostając wicemistrzem kraju !!! W bieżącym roku startował już na tym dystansie w maju w Krakowie, osiągając metę w czasie 3.21:26 godz. Brawa dla lekarza, który w ten sposób promuje zdrowy styl życia.

W biegu zadebiutowała Małgorzata Żółkiewska z Łaszczowa, współpracująca treningowo i mentalnie z niżej podpisanym, w kategorii 30 – 39 lat zajęła 4 lokatę w czasie 3.24:45 godz. Obie panie drugą część dystansu przebiegły zdecydowanie szybciej od pierwszej, wykazując się dużą wytrzymałością.

Bieg ukończyło 2322 biegaczy i biegaczek, 296 rolkarzy i 9 wózkarzy z 25 krajów. Zwyciężył Paul Tangus z Kenii z czasem 2.16:24 godz. przed Radosławem Dudyczem z Polski 2.17:17 i Davidem Ndegwa z Kenii 2.17:21, wśród kobiet triumfowała Ewa Brych – Pająk z Polski w czasie 2.39:59 godz. przed Arletą Meloch 2.40:22 i Białorusinką Eleną Mazovką 2.44:57 godz.

Poznański Maraton jest wyjątkowy pod wieloma względami. Tylko w nim od wielu lat biegają Prezydenci miasta. W tym roku Prezydent Ryszard Grobelny z czasem 4:36:16 zajął 1832 miejsce, a Zastępca Prezydenta, Maciej Frankiewicz na mecie pojawił się po 3:39:57 i zajął miejsce 771. Samochód marki Chevrolet Aveo wylosował maratończyk, który w Poznaniu wystartował po raz pierwszy – Jarosław Waliduda z Pisarzewic. Na medalu jest twarz wylosowanego biegacza z poprzedniego maratonu.