16 września 2024

Mecze Unii

HrubieszówHrubieszów

Unia Hrubieszów przegrała na swoim boisku z Omegą Stary Zamość 0-1. Zwycięską bramkę dla zespołu gości strzelił Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Porażka ta stawia zespół Unii w bardzo trudnej sytuacji, cel pozostania w zamojskiej okręgówce poważnie się oddala.

***

Unia Hrubieszów – Omega Stary Zamość

0-1 (0-0)

Unia:
Kozicki – Ślązak, Barszczewski, Baran, Skrzyński (50 Nowak), Bogatko, Pędzik, Bury (80 Wysocki), Czyrka (75 Wawryszyn), Wierzbicki, Kalaciński.

Omega:
Marek Maziarczyk – Michał Maziarczyk (60 Duda), Perrin, Lewandowski, Denis, Teliga, Irla, Mazur (70 Litwiniuk), Tchórz, Winogrodzki (46 Santos), Oleszczuk.

Bramki: Lewandowski (65 k.) – Omega.

Pech nie opuszcza Unii Hrubieszów

Unia Hrubieszów przegrała na swoim boisku z Omegą Stary Zamość 0-1. Zwycięską bramkę dla zespołu gości strzelił Lewandowski, który pewnie wykorzystał rzut karny. Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie z dużym spokojem, czy jednak nie przesadziły aż nadto z tą spokojnością? W pierwszej połowie praktycznie akcji podbramkowych było jak na lekarstwo, spotkanie stało na niskim poziomie, mało było składny akcji, mnożyły się błędy z jednej, jak i z drugiej strony. Z trybun dało się usłyszeć niezadowolenie kibiców, którzy wydarzenia na boisku określi, jako „zwykłą kopaninę”. Jedyna poważna i groźna sytuacja podbramkowa miała miejsce pod bramką Unii, silny strzał napastnika Omegi z ostrego konta obronił Kozicki. I na tej akcji powinienem zakończyć relację z tego meczu, bo pierwsza połowa naprawdę była kiepska w wykonaniu obu zespołów i zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona nic nowego nie przyniosła, dalej kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami marnego widowiska. Dopiero w 60 minucie Unia zagroziła bramce strzeżonej przez Marka Maziarczyka, rzut rożny z prawej strony boiska, dośrodkowanie w pole karne, strzał głową Barana i słupek ratuje gości przed utratą bramki.

W 65 minucie bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego, który dyktuje rzut karny dla gości. Z takiego prezentu grzechem byłoby nie skorzystać i Lewandowski celnym strzałem daje prowadzenie swojej drużynie.

Unia próbowała odrobić straty i doprowadzić chociażby do remisu, niestety nieskutecznie, mało tego, atakując zapomniała o obronie swojej bramki, co dwukrotnie wykorzystali goście, jednak w pierwszej akcji Unię Hrubieszów uratował słupek, natomiast przy drugiej napastnik Omegi pogubił się prowadząc piłkę. Błąd ten wykorzystał Ślązak i w porę zażegnał niebezpieczeństwo.

Do końca meczu pech nie opuszczał hrubieszowskiego zespołu, w 80 minucie w powietrznym starciu z przeciwnikiem groźnej kontuzji nabawił się Ireneusz Bury, który z podejrzeniem złamania obojczyka został odwieziony do szpitala.

Unia przegrała z Omegą 0-1 chociaż wcale nie musiała. Wystarczyło odrobinę waleczności i większego zaangażowania, a wynik mógłby być całkiem inny. Dodatkowo brakowało myśli taktycznej i odpowiedniego ustawienia zespołu na boisku. Porażka z Omegą stawia zespół Unii Hrubieszów w bardzo trudnej sytuacji, plan pozostania w zamojskiej okręgówce poważnie się oddala.

***

Ireneusz Bury kontuzjowany

Ireneusz Bury pomocnik Unii Hrubieszów nie zagra już w tym sezonie. Kontuzja, którą nabawił się w czasie meczu z Omegą Stary Zamość okazała się bardzo poważna. Pomocnik Unii podczas walki powietrznej z przeciwnikiem niefortunnie upadł na boisko zostając jeszcze przypadkowo przygnieciony przez upadającego zawodnika Omegi. Lekarz, który badał naszego zawodnika stwierdził złamanie obojczyka. Poważny uraz oznacza przerwę w grze, na co najmniej pięć tygodni.

Szybkiego powrotu do zdrowia życzą Irkowi koledzy z drużyny oraz nasza redakcja.