Mistrzostwa o Puchar Przewodniczącej PSONI Koło w Werbkowicach w Tenisie Stołowym Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

19 października 2017 roku w Hali Sportowej im. Bronisława Malinowskiego przy Szkole Podstawowej w Werbkowicach odbędą się „Mistrzostwa o Puchar Przewodniczącej PSONI Koło w Werbkowicach w Tenisie Stołowym Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Reklamy

 

Organizatorem Mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Werbkowicach przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „GROT-MICHAŁ” Werbkowice, Szkołą Podstawową w Werbkowicach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Werbkowicach.

Do udziału w Mistrzostwach zaproszono 13 Warsztatów Terapii Zajęciowej z powiatów: hrubieszowski, tomaszowski, zamojski.

Ideą „Mistrzostw o Puchar Przewodniczącej PSONI Koło  w Werbkowicach w Tenisie Stołowym Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, a także motywowanie ich do podjęcia działania, w celu tworzenia warunków włączenia w pełne życie społeczne, w tym aktywność sportową i przełamywania barier społecznych. Sport w życiu osób niepełnosprawnych pełni niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym równie ważne okazuje się poczucie przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości. Istotnym celem mistrzostw jest stworzenie osobom niepełnosprawnym takich samych warunków do uprawiania sportu jakie mają osoby pełnosprawne. Z czasem sport staje się nowym pomysłem na życie i zagospodarowaniem czasu wolnego.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Lubelski oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wsparciem rzeczowym oraz finansowym obdarzyli organizatorów Mistrzostw następujące firmy:

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, spółka z o.o. w Zamościu;

P.H.U. „Kot & W”;

Piekarnia A.R.S., Antoni Skrzypa;

Art-Tre, Tomasz Pastoszuk;

KSC S.A. oddział „Cukrownia Werbkowice”;

Kraina Ciast i Tortów, Agnieszka Strzelecka;

Księgarnia „Tomik”, Małgorzata Czajka;

Betotechnika Sp. z o.o.;

Sklep Wielobranżowy, Stanisław Niedźwiedź;

Stowarzyszenie Aktywnych Animatorów Kultury w Hrubieszowie, (SAAK);

P.H.U. Hydro-Met, Jan Kuś;

Hurtownia Artykułów Spożywczo – Przemysłowych, Jerzy Rybczyński ;

Dachy – Kalbarczyk, Firma usługowo-handlowa Andrzej Kalbarczyk.

 

Puchary za I, II i III Miejsce w Kategorii Kobiet i Mężczyzn ufundowali:

Przemysław Czarnek – Wojewoda Lubelski;

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;

Andrzej Barczuk- Przewodniczący Rady Powiatu;

Tomasz Zając- Burmistrz miasta Hrubieszów;

Lech Bojko- Wójt Gminy Werbkowice;

Halina Szpuga- Przewodnicząca Zarządu PSONI Koło w Werbkowicach.

 

Natomiast Ryszard Grabowski – przewodniczący Rady Gminy Werbkowice ufundował pomoce dydaktyczne dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno Wychowawczego placówki PSONI Koło w Werbkowicach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz programem Mistrzostw zamieszczonym na plakacie oraz stronie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Alojzowie:

http://wtz-alojzow.pl

http://www.werbkowice.psouu.org.pl

 

źródło i fot. Organizatorzy