26 kwietnia 2024

Mistrzostwa Polski studentów w LA

W dniach 23/25 maja 2008 r. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w lekkiej atletyce. Najwyższe miejsca z „naszych” studentów zajął Kamil Bełz w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Wśród kilku tysięcy biorących udział w w/w zawodach znalazłem zaledwie trzy nazwiska związane z MKS „Unia” w Hrubieszowie, jeżeli kogoś pominąłem – można uzupełnić.

Wyniki naszych:

Kamil Bełz AZS AWF Biała Podlaska w rzucie dyskiem – 52.96 m co dało Mu 6 miejsce oraz w pchnięciu kulą o ciężarze 7.256 kg – 16.70 m i 9 miejsce.

Ewa Brzozowska AZS AWF Kraków w biegu na 100 m uplasowała się na 44 pozycji z wyn. 13,37 sek. oraz była 58 na dystansie 200 m. – 27,99 sek.

Sylwia Dąbrowska reprezentująca Uniwersytet Jagieloński w Krakowie razem z koleżankami w sztafecie 4 x 100 m. zajęła 14 lokatę w czasie 52,96 sek. oraz zajęła 51 miejsce w biegu na 200 m. w czasie 27,71 sek.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Bełz Kamil zajął najwyższe miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Poznaniu.