Mistrzostwa SP nr 1 w tenisie stołowym

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie 27 listopada 2009 r. odbyły się rozgrywki szkolne w tenisie stołowym pod hasłem konkursowym: „Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym w mojej szkole”.

***

W rozgrywkach wzięło udział 82 uczniów z klas II, III, IV, V i VI.

Zawodnicy zgłaszali się do udziału w rozgrywkach przez cały wcześniejszy tydzień od 23.11 do 26 11 2009 r. do nauczycieli wychowania fizycznego.

27. 11. 2009 r. o godzinie 8.00 zaproszono wszystkich rozgrywających na salę gimnastyczną, gdzie dokonano losowania. Następnie pan Jacek Giergiel przedstawił zasady gry, a pan Tomasz Magdziak ogłosił konkurs fotograficzny o tematyce tenisa stołowego. Pani dyrektor Edyta Kucharska życzyła wszystkim sukcesów, a tym samym dokonała oficjalnego otwarcia mistrzostw.

Atmosfera w trakcie rozgrywek była miła, zarówno kibice, jak i sami uczestnicy dali się poznać, jako prawdziwi fani sportu.

Swoją obecnością podczas rozgrywek zaszczycił zawodników gość – pan Zbigniew Krawczuk, wieloletni trener tenisa stołowego i organizator konkursu.

Po zakończeniu finałów uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia, pełni wrażeń i dobrej energii, w duchu sportowej rywalizacji zakończyli rozgrywki tenisa stołowego.

1 grudnia o godzinie 12.45 podczas uroczystego apelu pani Dyrektor Dorota Cybula i pan Zbigniew Krawczuk wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody finalistom rozgrywek.

Dodatkową, a zarazem szczególną nagrodą dla zwycięzców była ufundowane przez pana Krawczuka piłeczki do tenisa stołowego z autografem tenisistki Eweliny Krawczuk. Po uroczystej dekoracji uczniowie z klasy VIc i Vb przygotowali i przedstawili skecze z okazji dnia radości. By atmosfera radości towarzyszyła nam wszystkim przez cały dzień.

Na zakończenie pan Zbigniew Krawczuk ogłosił konkurs wiedzy na temat sławnych zarodników widniejących na plakacie II Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów w tenisie stołowym (Rzeszów 2008) – życzymy miłej zabawy. Plakat zamieszczony został w gablocie przy wejściu do sali gimnastycznej, wyniki zostaną ogłoszone 10 grudnia 2009 r.

Koordynatorami rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego: Edyta Kucharska, Jacek Giergiel i Tomasz Magdziak.

***

A oto listy uczestników turnieju i zwycięzców.

Uczestnicy turnieju w kategorii klas I – III

Dziewczęta
1 Kiełbowicz Maja II b
2 Olszówka Malina III a
3 Flaks Dominika II b
4 Sałęga Agnieszka III b
5 Kasprzyk Aleksandra II b
6 Niewiadomska Oliwia II b
7 Szymańska Julia II b
8 Różańska Martyna II b
9 Maciejczyk Jagoda III a 9

Chłopcy
1 Krawczuk Kacper III a
2 Cedro Michał III a
3 Pietryna Patryk III a
4 Jasina Adam III a
5 Teterycz Damian III a
6 Waszyński Adam III b
7 Skrzyński Jakub III b
8 Duma Piotr II b
9 Dobrowolski Paweł II b
10 Chorzępa Damian II b
11 Trych Miłosz II b
12 Piniaź Konrad III a
13 Skiba Łukasz II b
14 Greń Kacper III a
15 Duda Andrzej II b
16 Słotwiński Mateusz II b
17 Buchajczuk Piotr II b
18 Romańczuk Dominik III a
19 Węgorek Mateusz II b
20 Ochnio Kamil III a
21 Pokrywka Michał III a

Uczestnicy turnieju w kategorii klas IV

Dziewczęta
1 Pal Dagmara IV a
2 Waś Karolina IV a
3 Pekala Anna IV a
4 Wilkos Julia IV a

Chłopcy
1 Janicki Bartłomiej IV a
2 Krawiec Mateusz IV a
3 Wielosz Piotr IV a
4 Pietrusiewicz Kacper IV a
5 Natucki Jakub IV a
6 Dobrowolski Maciej IV a
7 Mazurek Piotr IV a
8 Romańczuk Dawid IV a
9 Borusiewicz Mateusz IV a

Uczestnicy turnieju w kategorii klas V

Dziewczęta
1 Koszałka Barbara V b
2 Jaskowiak Klaudia V b
3 Flaks Klaudia V c
4 Bartnik Agata V c

Chłopcy
1 Sadowski Patryk V a
2 Kozłowski Marcin V c
3 Chorzępa Dawid V b
4 Karpiuk Piotr V b
5 Szuryński Piotr V b
6 Wojciechowski Bartłomiej V b
7 Mazur Tomasz V b
8 Gontarz Damian V c
9 Rybaczuk Przemysław V c
10 Mielniczek Jakub V a

Uczestnicy turnieju w kategorii klas VI

Dziewczęta
1 Klain Patrycja VI a
2 Góra Aleksandra VI b
3 Mosek Natalia VI a
4 Mołdoch Izabela VI b
5 Tarasiuk Angelika VI c
6 Dziewiczkiewicz Oliwia VI a
7 Paczała Anna VI c

Chłopcy
1 Różniatowski Piotr VI a
2 Krzyżanowski Jakub VI b
3 Graboś Kamil VI a
4 Zdun Miłosz VI c
5 Flaks Adrian VI a
6 Kowalewski Paweł VI b
7 Żur Krzysztof VI a
8 Kwasnik Mateusz VI c
9 Kasperski Bartosz VI c
10 Radelczuk Dawid VI a
11 Prystupa Mateusz VI c
12 Szozda Arkadiusz VI b
13 Beń Marek VI c
14 Kapluk Sylwester VI a
15 Nowosad Bartłomiej VI c
16 Bielecki Mariusz VI b
17 Waś Grzegorz VI a
18 Zając Paweł VI c

Finaliści turnieju:

w kategorii klas I- III

1 Olszówka Malina III a
2 Maciejewska Jagoda III a
3 Flaks Dominika II b

1 Cedro Michał III a
2 Pokrywka Maciej III a
3 Ochnio Kamil III a

kategoria klas IV

1 Waś Karolina IV a
2 Pal Dagmara IV a
3 Wilkos Julia IV a

1 Pietusiewicz Kacper IV a
2 Janicki Bartłomiej IV a
3 Mazurek Piotr IV a

kategoria klas V

1 Jaskowiak Klaudia V b
2 Koszałka Barbara V b
3 Bartnik Agata V c

1 Mazur Tomasz V b
2 Chorzępa Dawid V b
3 Wociechowski Bartłomiej V b

kategoria klas VI

1 Tarasiuk Angelika VI c
2 Paczała Anna VI c
3 Góra Aleksandra VI b

1 Różniatowski Piotr VI a
2 Waś Grzegorz VI a
3 Flaks Adrian VI a

***

tekst i foto
Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie

_________________________________________________

zobacz zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009