Mistrzostwa Województwa LZS w LA

W Czwartek 15 maja 2008 r. w Zamościu na stadionie tartanowym, przy pomiarze elektronicznym i wiatromierzu zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce klubów należących do zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, Gimnazjów i Szkół Średnich.

Z Unii szczególnie wyróżnili się Marek Wąsiel, Łukasz Krakowiak, Szczęk Aleksandra, Magda Doroszczuk i Aneta Teterycz.

Biegi na 100 metrów zostały rozegrane w seriach na czas, w najsilniejszej I serii pobiegła Aneta Teterycz zajmując 4 miejsce wynikiem 13,03 sek. ale tym razem bieg był rozgrywany pod wiatr – 0,9 sek/m. i wszystkie wyniki były słabsze. Ogólnie ten wynik też dał jej 4 miejsce. Serię II wygrała Aleksandra Szczęk wynikiem 13,10 sek. ale wiatr się odwrócił i powiał + 0,4 sek., ogólnie 5 miejsce ale w juniorkach młodszych była pierwsza.

Wśród chłopców na 100 m. w I serii Kamil Kupiec uzyskał 12,47 sek. (w.+0,3), w II serii Kamil Nowicki 12,74 (+0,2), niestety punktów nie zdobyli. Trzeba było przebiec przynajmniej za 1 punkt w 12,06 sek.

Biegi na 200 m. również zostały rozegrane w seriach i ponownie A. Teterycz uplasowała się w najmocniejszej I serii na pozycji tuż za podium wynikiem 26,15 sek. (w. 0,0), Szczęk Aleksandra w Juniorkach Młodszych biegnąc pod wiatr zajęła 2 lokatę z najlepszych tegorocznym swoim wynikiem 26,95 (- 0,6).

Na tym dystansie Krystian Gularowski wywalczył 5 pozycję – 25,42 sek. (-0,4) wjuniorach młodszych.

Na 400 m. 14 – letnia Anna Borek – 1:09,33 min. i jej rówieśniczka Wiktoria Pawlos 1:11,03 min. Na tym samym dystansie Łukasz Krakowiak złoty medal przegrał zaledwie 0,02 sek. ale ustanowił nowy rekord życiowy 51,15 sek. Bartek Soja dobiegł na 4 miejscu w 56,00s.

W skoku w dal tradycyjnie wygrała Magdalena Doroszczuk – 5.06 m (w.0,00). Wśród juniorów młodszych K. Kupiec skacząc na odległość 5.49 m. uplasował się na pechowym miejscu bo czwartym i został bez medalu.

Na rzutni pchnięcia kulą o ciężarze 7,256 kg pojawił się były brązowy medalista Mistrzostw Polski LZS Marek Wąsiel i wygrał wynikiem 12.62 m. Dzień wcześniej dzwonił do mnie jego ojciec Józef (czołowy weteran w Polsce w tej konkurencji) usprawiedliwiając się, że w związku z nawałem prac, na zawody pojedzie on albo Marek i tak się stało. Rozczarowany był jeszcze, że nie rozgrywano tak kiedyś popularnej konkurencji jak rzut dyskiem.

W biegu na dystansie 800 m. brązowy medal wśród juniorek młodszych zdobyła nasza obecnie najlepsza biegaczka na średnie dystanse, ostatnio bardzo często biorąca udział w zawodach Maja Hojda, wynikiem blisko jej rekordu życiowego 2:30,92 min. (rek. 2:30,00), szósta była Beata Koszałka 2:35,57 min. Wśród chłopców na tym dystansie 6 lokatę w juniorach młodszych zajął Albert Załuski – 2:18,08 min. a Szymon Brzuchala był 8 – my – 2:22,75 min. W biegu na 1500 m. Adrian Mielniczuk piąty – 4:29,52 min.

Srebrne medale zdobyły nasze zawodniczki w sztafetach i tak: 4 x 100 m. – 51,41 sek. w składzie: Teterycz A. 90, Doroszczuk M. 93, Szczęk A. 92, Nosko M. 93 i 4 x 400 m. – 4:28,18 min.w składzie: Hojda M. 93, Koszałka B. 91, Borek A. 94, Pawlos W. 94. Niestety chłopcy „wylądowali” na 4 pozycji w sztafecie 4 x 400 m. – 3:49,24 w składzie: Krakowiak Ł. 89, Mielniczuk A. 90, Soja B. 90, Gularowski K. 92.

W punktacji klubów i powiatów uplasowaliśmy tak jak niżej, czyli bez pucharów. W punktacji międzyszkolnej nie ma żadnej szkoły, zapewne w zgłoszeniu nie było nazwy szkół lub szkołom na tym nie zależało, a puchary były piękne. Chociaż, niektóre szkoły czekały na regulamin zawodów lub zawiadomienie o możliwości wyjazdu razem z Unią, niestety nic takiego nie nastąpiło, szkoda.