Młode lekkoatletki w formie

W Lublinie, 20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Młodzików w lekkiej atletyce (15/14 lat). W zawodach doskonale zaprezentowały się dziewczęta z hrubieszowskiej Unii.

br />Będąc pierwszy rok młodziczką Magda Doroszczuk deklasując rywalki, wygrała skok w dal wynikiem 5.32 m. ustanawiając rekord życiowy, zajęła również 2 miejsce w biegu na 100 m. wynikiem 13,56 sek.

Bieg na 600 m. wygrała rówieśniczka Magdy i koleżanka z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie Maja Hojda, osiągając metę w 1:45,15 min.

Bardzo dobrze spisała się również Aleksandra Szczęk z Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie, która wygrała bieg 100 m. przez płotki w czasie 16,17 sek. i była 2-ga na dystansie 300 m. w czasie nowego rekordu życiowego 42,17 sek., przegrywając 1 miejsce zaledwie 0,04 sekundy.

Niestety zabrakło chłopców, podejrzewam, że jak najczęściej w Hrubieszowie bywa, Ci najbardziej utalentowani wybrali gry sportowe, sporty walki lub kulturystykę. I takie mają prawo, ale kto wie, czy akurat w którejś z konkurencji lekkoatletycznych nie odnosili by większych sukcesów.

Gratulacje dla obecnych trenerów, ale i dla byłej trenerki Unii p. Małgorzaty Muzyczuk, ponieważ te wszystkie dziewczyny zaczynały treningi u niej.

W Białej Podlaskiej w biegu na 400 m. wzięła udział 17 – letnia zawodniczka Unii Hrubieszów Aneta Teterycz uzyskując 59,91 sek. zajęła 2 miejsce.

Najlepsze w historii Unii:

300 m. – Pomiar Łączny (PE+PR)

Pańczyk Jolanta LO Hrubieszów 41,04* 1975 r.