Młodzi lekkoatleci z Hrubieszowa startowali w Warszawie

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. w Warszawie przy Stadionie Narodowym odbyły się ogólnopolskie biegi dla dzieci, towarzyszące niedzielnemu Orlen Warsaw Marathon 2019, uczestniczących w programie Lekkoatletyka Dla Każdego. W zawodach pod kierownictwem Marzanny Bieleckiej udział wzięło sześcioro młodych zawodników z MKS Unia Hrubieszów.

Reklamy

 

Osiągnięcia naszych reprezentantów:

 

Bieg na 600m chłopców (rocznik 2006 – startowało 143 osoby)

14 miejsce – Kacper Pańko

28 miejsce – Tomasz Pochylczuk

 

Bieg na 600m dziewcząt (rocznik 2006 – startowało 262 osoby)

65 miejsce – Magda Haczkiewicz

135 miejsce – Puchalska Róża

149 miejsce – Nowak Oliwia

 

Bieg na 600m dziewcząt (rocznik 2007 – startowało 283 osoby)

53 miejsce – Karolina Jańczuk

 

***

 

Ze strony MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka

– W trudnych warunkach atmosferycznych w zawodach udział wzięło sześcioro młodych zawodników z naszego klubu: Nowak Oliwia, Puchalska Róża (obie ZSM nr 2 Hrubieszów), Haczkiewicz Magda, Jańczuk Karolina, Pańko Kacper i Pochylczuk Tomasz (wszyscy ZS Horodło), którzy dzielnie walczyli na swoich dystansach o jak najlepsze lokaty. Dla wszystkich zawodników było to wielkie doświadczenie i przeżycie, które zapamiętają na całe życie. Opiekunem dzieci była Pani Marzanna Bielecka nauczycielka z ZSM nr 2 Hrubieszów zajmująca się prowadzeniem zajęć w powyższym projekcie.

 

***

 

Opiekun startujących Marzanna BieleckaImpreza, jak co roku na wysokim poziomie, którą poprowadził obecnie komentator la w TVP Sport Sebastian Chmara. Był to dwudniowy wyjazd, dzięki temu zawodnicy byli wypoczęci, co miało duży wpływ na wyniki. Był ciepły posiłek, napoje, suchy prowiant na drogę. Wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki z logo LDK, oraz medale. Atrakcją była możliwość zwiedzenia Stadionu Narodowego. Wszyscy mieli możliwość sprawdzenia się na ogólnopolskiej imprezie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych jesteśmy zadowoleni i czekamy na kolejne zawody.

 

Opracował – mak

Fot.: ze strony MKS Unia Hrubieszów Lekkoatletyka