Na inaugurację nowego sezonu zespół Sparty Łabunie nie dojechał

Na niedzielę 10 sierpnia zaplanowany był pierwszy mecz sezonu 2014/2015 pomiędzy seniorami Unii Hrubieszów i Sparty Łabunie o mistrzostwo Klasy Okręgowej.

Reklamy

 

Niestety do meczu, który na boisku treningowym Unii przy Domu Nauczyciela – na którym miał być rozgrywany pojedynek – zgromadził wielu sympatyków tej dyscypliny sportu nie doszło.

Po prostu z nieznanych powodów zespół Sparty na mecz do Hrubieszowa nie dojechał.

Sędziom dzisiejszego spotkania nie pozostało więc nic innego jak tylko trzykrotne „odgwizdanie”.

W tej sytuacji o losach i wyniku dzisiejszego meczu zdecyduje Wydział Gier ZOZPN na najbliższym swoim posiedzeniu.mksunia.futbolowo.pl: Goście nie dojechali


Inauguracja ligi w Hrubieszowie musi zostać przełożona na kolejny weekend. Powodem takiej sytuacji jest drużyna Sparty Łabunie, która nie stawiła się na wyznaczone spotkanie ligowe. Również przedmecz juniorów Kryształu Werbkowice z rówieśnikami z Łabuń nie doszedł do skutku. W takich okolicznościach sędziowie mogli tylko odgwizdać przepisowe odczekanie 15 minut.

Niestety, nieodpowiedzialne zachowanie drużyny gości sprawiło spory zawód licznej zgromadzonej tego dnia publiczności. Szkoda, że zamiast rozgrywać spotkanie ligowe, teraz zaistniałą sytuacją musi zajmować się Wydział Dyscypliny ZOZPN. Unia Hrubieszów oczywiście wolałaby rozegrać to spotkanie, bowiem trzeba zaznaczyć, że zarówno klub, jak i HOSiR poniosły spore koszty przy organizacji tego spotkania. Najbardziej oczywiście ucierpieli kibice, którzy liczyli, że obejrzą mecz. Nikt z Łabuń nawet nie pofatygował się, żeby poinformować o tym, że nie przyjeżdżają.

Żadne tłumaczenia o zepsutym autokarze czy też chorobie kilku zawodników nie przejdą, tym bardziej, że jak udało nam się ustalić, prawdopodobnie w Łabuniach pod klubowym budynkiem oczekiwał już autokar na zawodników. Postanowiono nie jechać, kiedy okazało się, że do podstawowej kadry brakuje jeszcze jednego zawodnika. 
źródło i fot. mksuniahrubieszow.pl, mksunia.futbolowo.pl (Józek)