27 kwietnia 2024

Na pożegnanie sezonu fantastyczny bieg Michała Kitlińskiego!

W Częstochowie został rozegrany ogólnopolski finał Ligii Juniorów w lekkiej atletyce, w którym zmierzyło się 16 najlepszych zespołów w kraju. W biegu na 800 m doszło do pojedynku pomiędzy mistrzem Polski juniorów Mateuszem Borkowskim a czwartym w tym biegu Michałem Kitlińskim, pomimo pięciosekundowej przewagi mistrza w rekordach życiowych, właściwie przygotowany przez ojca-trenera Piotra fizycznie i mentalnie Michał, bieg wygrał, rozgrywając znakomicie bieg taktycznie i po fantastycznym finiszu, dodatkowo uzyskując I klasę sportową, o której właśnie marzył.

Liga Juniorów Finał Częstochowa 17.09.2016 r.

Piotr Kitliński:

Wspaniały bieg Michała podczas Ligi Juniorów w Częstochowie. To nic, że pokonał mnie już o 1,17s (w jego wieku) za to, w jakim stylu i samego Mateusza Borkowskiego uczestnika Mistrzostw Świata Juniorów!!! 800m – 1:51,57s i pierwsza klasa sportowa. Gratulacje !!! Powodzenia w następnym roku !!! Czas na relaks (no, do listopada). W zasadzie Michał był w formie przez cały sezon, ale, w związku ze słabszym rekordem życiowym był często lokowany w serii słabszej. Wygrał prawie wszystkie biegi, ale rekord życiowy poprawiał niewiele. Myślę, że na MPJ zdobyłby medal, ale silne odepchnięcie łokciem na ostatnim wirażu przez jednego z medalistów pozbawiło go tego cennego krążka i rekordu życiowego, być może na jeszcze wyższym poziomie, niż dzisiaj. Na pocieszenie razem z kolegami wywalczył srebro w sztafecie 4×400 m, ps. Ci, co nie wiedzą Michał jest synem moim i Agnieszki (mojej żony), wielokrotnej medalistki mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, do open włącznie.