20 lipca 2024

Nagroda specjalna AZS

Akademia Zamojska otrzymała nagrodę specjalną Akademickiego Związku Sportowego w Lublinie za wybitne osiągnięcia sportowe w tenisie stołowym i złoty medal w Mistrzostwach Europy w Ołomuńcu 2023.

Reklamy

Nagrodę odebrali rektor Akademii Zamojskiej dr hab. Paweł Skrzydlewski, prof. Ucz., mgr Piotr Kostrubiec – trener reprezentacji AZ w tenisie stołowym, nauczyciel akademicki oraz dr Krzysztof Okapa – kierownik Studium Wychowania Fizycznego AZ, dyrektor Instytutu Turystyki i Rekreacji. 

Przypomnijmy, że latem tego roku reprezentacja Akademii Zamojskiej wywalczyła łącznie 5 medali – trzy złote i dwa brązowe – podczas Akademickich Mistrzostw Europy w czeskim Ołomuńcu.

Reklamy

Akademia Zamojska zdobyła złoto w turnieju drużynowym, który wywalczył zespół w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Wederlich i Jan Zandecki.

Do tego krążka podopieczni trenera Piotra Kostrubca dołożyli kolejne. W singlu najlepszy okazał się Jan Zandecki, zaś brąz zdobył Jakub Folwarski. W deblu również było gęsto na podium od studentów Akademii Zamojskiej. Złoto zdobył duet Konrad Kulpa i Jan Zandecki, zaś brąz – Jakub Folwarski i Damian Węderlich.

Reklamy

Wszyscy reprezentanci są studentami AZ na kierunku turystyka i rekreacja.

Nagrodę wręczono 10 listopada br. podczas Balu Sportowca AZS w Lublinie.

Zobacz też:

Mistrzyni olimpijska Beata Oliwiak znowu wygrywa! [ZDJĘCIA]

Jakub Krzyżanowski, często bywający w Hrubieszowie, reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata U17! [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


info i fot. AZ