Najlepsi sportowcy – lipiec 2012

Minął lipiec 2012 r., więc oto wybór najlepszych sportowców tego miesiąca z naszego powiatu, przypominam inne wydarzenia sportowe. Czy sprawiedliwie, nie wiem, można zmieniać czy dopisać w komentarzach. Zdecydowanie najlepsza Ewa Mizdal, ale pozostali też osiągnęli wiele, a szczególnie weteran Józef Wąsiel.

Reklamy

Najlepsi sportowcy – lipiec 2012 r.

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów – za oficjalną nominację przez PZPC i PKOL do reprezentowania naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie!

Reklamy

2. Agata Tyszko Unia Hrubieszów – srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Muszynie w podnoszeniu ciężarów w wadze 69kg

3. Józef Wąsiel z Mircza – Srebrny medalista w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Polski Weteranów w Białymstoku w kategorii 65 – 69 lat.

4. Anna Jakubasz i Marlena Chudzik Unia Hrubieszów – brązowe medalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Muszynie w podnoszeniu ciężarów pierwsza w wadze 69kg a druga 58kg.

5. Artur Kern Unia Hrubieszów i Artur Jabłoński Horodło – pierwszy, za zwycięstwo w międzynarodowym biegu sztafetowym Zielona Góra – Cottbus, drugi za zajęcie 4 miejsca w Ogólnopolskim Biegu Powstania Warszawskiego w Warszawie.

6. Płomień Spartan Nieledew – cała drużyna, która pokonała faworyzowaną Unię Hrubieszów w meczu półfinałowym o Puchar Starosty Hrubieszowskiego.

7. Damian Kasztelan, Damian Foks, Małgorzata Szymanek i Paulina Kot – wszyscy Unia Hrubieszów – za zajęcie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Muszynie w podnoszeniu ciężarów, pierwsza trójka 7 miejsca czwarta 8.

8. Leszek Otręba, Jerzy Pachniewski, Marcin Pachniewski, Wojciech Sołtysiak – Hrubieszów, za udane występy w turniejach brydżowych.

9. Przemysław Koszel Unia Hrubieszów – za powołanie do kadry województwa lubelskiego w piłce nożnej rocznika 1998.

10-12. Igor Banaszek, Grzegorz Barczuk i Dorota Wójcicka – pierwszy za zwycięstwo w wyścigu kajakowym na Huczwie, dwoje następnych za wybranie najlepszymi zawodnikami turniejów piłki siatkowej na plaży imprez organizowanych z okazji „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012.

10-12. Mateusz Lizun, drużyna „Dzikie Wieprze” i Natalia Kot – pierwszy to król strzelców Wakacyjnego Turnieju Piłkarskiego, następni za zwycięstwo w Wakacyjnym Turnieju Piłki Siatkowej, Natalia za wybranie najlepszym zawodnikiem podczas wakacyjnego turnieju koszykówki (wszystko organizowane w Mirczu).

10-12. Krystyna Ufnal KGW Kułakowice Pierwsze – za zwycięstwo w zapasach w błocie” podczas V Hrubieszowskiej Biesiady Kół Gospodyń Wiejskich w Gródku.


Inne wydarzenia sportowe w lipcu 2012:

 – W dniach 30.06. i 1.07. odbył się już po raz piąty Powiatowy Spływ Kajakowy Huczwą. W tym roku płynięto pod hasłem: „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”. Trasa dwudniowego spływu przebiegała w pierwszym dniu od Tyszowiec do Werbkowic, w drugim – od Werbkowic do Hrubieszowa. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół Nr 3 W Hrubieszowie „Dla Szkoły”, a projekt współfinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

– W roku szkolnym 2011/2012 nauczyciele wf Małgorzata Muzyczuk i Paweł Padkowski w Zespole Szkół nr 4 w Hrubieszowie organizowali sportowe zawody międzyklasowe z okazji przypadającego Jubileuszu 50 lat szkoły o Puchar Starosty Powiatu Hrubieszowskiego p. Józefa Kuropatwy. Współzawodnictwo wygrała klasa I Technikum Agrobiznesu przed III Ta I III To. Najlepsi sportowcy zostali wyróżnieni książkami: Anna Lizut, Marcin Sadowski i Jarosław Kapkin

– Sezon piłkarski 2011/2012 za nami. W Tygodniku Zamojskim prowadzono prognozy, które polegały na typowaniu wyników meczów piłki nożnej. Najwyższą sprawdzalność prognoz (83 proc.) zanotowali trener Unii Hrubieszów Marian Cisło oraz przewodniczący Wydziału Gier Zamojskiego ZOZPN Andrzej Duda.

– W ostatnim czasie kibice Unii Hrubieszów wydali nowe gadżety. Są to smycze – 13zł, skarpetki – 10zł oraz koszulki wyjazdowe – 30zł. Wszystkie dostępne gadżety wykonane są w najwyższej jakości.

– Redaktor Tygodnika Zamojskiego Roland Maziarka przypomniał na stronach Tygodnika Zamojskiego pierwszy awans do II ligi w piłce nożnej Hetmana Kadex z Zamościa w 1992 r. W podanym składzie, który wywalczył awans, jak zauważyłem – aż 7 piłkarzy miało do czynienia wcześniej lub później z klubami z naszego Hrubieszowa czy powiatu. Oto oni: Sebastian Łukiewicz – wychowanek Vizany i Spartana Nieledew (bramkarz), Robert Szala – wychowanek Unii Hrubieszów, Ireneusz Suchowierzch – trener Kryształu Werbkowice 2006, Wojciech Rycak – trener Unii Hrubieszów, Leszek Malowany – występował w Unii Hrubieszów, Krysztale Werbkowice, Płomień/Spartan Nieledew, Andrzej Kołodziej – wychowanek Unii Hrubieszów, Robert Kulik – grający trener Unii Hrubieszów.

– Od poniedziałku do piątku trwały zajęcia w „Tenisowej kuźni talentów” prowadzone przez Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” w ramach organizowanych przez Hrubieszowski Dom Kultury „Wakacji w mieście”. Dzieci miały okazję poznać i rozwijać umiejętności gry w tenisa stołowego pod okiem instruktorów Eweliny i Zbigniewa Krawczuków. W zajęciach udział wzięło 31 młodych adeptów tenisowych w różnym wieku (najmłodszy uczestnik – pięcioletni Mateusz Pawelec).W piątek odbyło się podsumowanie i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (rakietki tenisowe, koszulki, gadżety) oraz piłeczki tenisowe.

– Wychowanek Unii Hrubieszów Tomasz Kiełbowicz dotychczas rozegrał 382 mecze w najwyższej polskiej lidze. Ostatnio przedłużył na następny sezon kontrakt z Legią Warszawa, czyli swój bilans ilości meczów ma szansę powiększyć, ale ostatnio wyprzedził go w tej tabelce Ł. Surma, a zbliżył się M. Malinowski, obaj nadal grający.

– Rafał Fedaczyński – 17.07. zakończyłem obóz wysokogórski w St. Moritz. Przez 24 dni mocno trenowałem razem z kolegami z kadry: Rafał Augustynem i Dawidem Tomalą. Był to ciężki obóz. Pracowałem nad objętością i techniką pod okiem trenera Stanisława Marmura. Śmiało mogę powiedzieć, że był to udany obóz i jestem zadowolony z wykonanej tutaj pracy treningowej. Mogę wrócić do domu ze spokojną głową.

Kolejny obóz mam zaplanowany w Spale. Tam mam do wykonania kolejne obciążenia treningowe. Przede mną jeszcze formalności związane z wyjazdem, tzn.: odbiór sprzętu, przysięga olimpijska. Następnie 5.08. mam zaplanowany wyjazd do Londynu. Kilka dni luźnego treningu i aklimatyzacji w Wielkiej Brytanii. 11.08. o godzinie 9:00 start na dystansie 50 km na The Mall w centrum Londynu.

– Na hrubieszowskim Orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 trwają rozgrywki Wakacyjnej Ligi Orlika. Do zawodów zgłosiło się 9. drużyn. Po rozegranych 8. kolejkach prowadzi drużyna HAJS SIĘ ZGADZA z dorobkiem 18 punktów. HAJS SIĘ ZGADZA: BRONICKI MACIEJ, KRYGIEL PATRYK, STEFANIAK KRYSTIAN, ŁOPOCKI MICHAŁ, CHMIELEWSKI BARTŁOMIEJ, LENARD TOMASZ, NIEMCZYK IGOR, NOWOSAD MACIEJ, ZAJĄC MARIUSZ

– Gmina Miejska Hrubieszów ogłosiła przetarg na budowę trybun, zadaszenia i bieżni oraz przebudowę i rozbudowę układu komunikacyjnego stadionu Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedmiotem zamówienia jest budowa trybun wraz z zadaszeniem, budowa bieżni 2-torowej o długości 60 m, budowa nowej nawierzchni w rejonie trybun oraz budowa dodatkowych ciągów pieszo – jezdnych i otwartego zaplecza szatniowego dla zawodników.

– W rozegranym 28.07. na boiskach treningowych HOSiR meczu sparingowym, zespół Unii Hrubieszów pokonał Victorię Żmudź 7:3. Bramki dla Unii: Maciej Bronicki – 3, Krystian Oleszczuk – 2, Mateusz Wysocki – 1, Borys Siergiej – 1 (k).

– Miejski Klub Sportowy Unia Hrubieszów zaprosił do wspólnego oglądania w „strefie kibica” startu Ewy Mizdal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Piątek 3 sierpnia godz. 16:30 – Hrubieszowski Dom Kultury. Ewa Mizdal to pierwsza w historii uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w barwach klubu z Ziemi Hrubieszowskiej. Wstęp wolny.

– W Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie czynna jest wystawa poświęcona działalności sportowej na Ziemi Hrubieszowskiej w latach 1922 – 2012.  Zapraszamy!


Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Ewa Mizdal (zdj. ze str. int. PZPC).