Nasi w Tour de Pologne dla amatorów

W tym roku do Bukowiny Tatrzańskiej zjechało ponad dwa tysiące amatorów ścigania się na szosie, a wśród nich byli reprezentanci Hrubieszowa Artur Ługowski i Sławomir Usowski.

Tour de Pologne dla amatorów

Bukowina Tatrzańska 07.08.2015r.

Tour de Pologne Amatorów jest imprezą towarzyszącą Tour de Pologne UCI World Tour. Uczestniczący w niej zawodnicy mogą się poczuć jak kolarze zawodowi, gdyż tą samą rundę o długości 31,8 km co amatorzy kilka godzin później pokonał peleton Tour de Pologne UCI World Tour. Dodatkową atrakcją jest trasa, która obejmuje miejscowości i szlaki turystyczne w najciekawszych zakątkach naszego kraju. Malownicza trasa biegnąca przez przepiękne góry z pewnością dostarcza nie tylko emocji sportowych, ale i wielu wrażeń turystyczno – krajoznawczych. Wyścig stanowi połączenie sportowej rywalizacji z rekreacją. Jest również akcją prospołeczną – stanowi wsparcie i pomoc finansową dla Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO.

Trasa, którą należało pokonać składała się z bardzo stromych podjazdów w miejscowości Ząb i Gliczarów, gdzie nachylenia sięgały 22%, a zjazdy krętymi i wąskimi uliczkami wymagały maksymalnej koncentracji, gdyż prędkości rozwijane przez kolarzy sięgały ponad 80 km/h.

Najszybciej trasę pokonał Emil Potręć z Lublina uzyskując czas 0:57:41.

Sławomir Usowski zajął 636 miejsce uzyskując czas 1:21:26, natomiast Artur Ługowski zajął 762 miejsce z czasem 1:24:11.

Równocześnie podczas zawodów na tym samym dystansie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Ochotniczych Straży Pożarnych, w których startował Sławomir Usowski (OSP Mieniany) i zajął w nich 12 miejsce.