18 kwietnia 2024

Niezmordowany Artur Kern wygrał bieg w Mielcu!

W dniu 10 X 2014 r. w Mielcu odbył się już po raz 20-ty Ogólnopolski Bieg o Puchar Prezydenta Mielca, a po raz drugi na oczach wielu kibiców bieg w imponującym stylu prawie aż do wyczerpania sił wygrał zawodnik hrubieszowskiej Unii Artur Kern, dodatkowo reprezentujący sklep dla biegaczy w Lublinie Perfect Runner, pewnie pokonując koalicję mocnych biegaczy ukraińskich. Kategorię 46+ wygrała była zawodniczka Unii Hrubieszów, a mieszkająca od lat w Mielcu Barbara Paczos.

 

Bieg  główny

 

Mężczyźni

 

1. Kern Artur – Perfekt Runner Lublin/Unia Hrubieszów

2. Didovodiuk Dymitro – Ukraina 
3. Starzynskiy Andrij – Ukraina
4. Borysiuk Oleksander – Ukraina

 

Kobiety

1. Kiliarska Valentyna – Ukraina
2. Albrycht Katarzyna – Krościenko Wyżne
3. Michajlowa Dasza – Ukraina
4. Sabat Anna – MKL Sparta Stalowa Wola

 

Kategoria “46 plus”

1. Paczos Barbara – Mielec
2. Gładysz Jadwiga – Zabiegani Mielec
3. Żuchowska-Pezda Elżbieta – Mielec

 

Ze str. RMI24

Po raz dwudziesty Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec był organizatorem Ogólnopolskich Biegów o Puchar Prezydenta Mielca. Dwudziesta edycja, podobnie jak w roku ubiegłym, została rozegrana na Stadionie Miejskim i otaczających go ulicach.

Honoru biegaczy polskich wśród mężczyzn bronił zwycięzca naszej imprezy sprzed dwóch lat – Artur Kern, pokonując koalicję biegaczy z Ukrainy. Na piątej pozycji uplasował się reprezentant LKS Stali Mielec Jacek Żądło. Najstarszym zawodnikiem w biegu głównym był Tadeusz Bąk (65 lat) z Mielca, natomiast u pań Barbara Paczos (54 lata) – także Mielec. Słowa uznania należą się amatorom z naszego miasta i okolicznych miejscowości, którzy w dużej liczbie zgłosili się do  biegu głównego.   

W sumie, na stadionie zjawiło się około trzech tysięcy kibiców, w tym prawie tysiąc rywalizowało o nagrody finansowe w biegu głównym i rzeczowe w kategoriach młodzieżowych. Na zakończenie tradycyjnie odbyło się losowanie nagród spośród zawodników rywalizujących w biegach młodzieżowych. Do wylosowania było 26 nagród, w tym między innymi tablety.

 


Najbliższe znane mi biegi w woj. lubelskim:

 

19 X Lublin – 5 km

III Bieg Chęć na Pięć

ZAPISY

REGULAMIN

 

19 X Puławy – 10 km

http://www.pulsarsport.pl

 

19 X Adamów k. Łukowa – 10 km

VI Adamowska Dziesiątka

 

25 X Siedliska k. Tomaszowa Lubelskiego

II Półmaraton Bieg po Roztoczu

 


Opracował – mak

fot. rmi24.pl