Niezmordowany Artur Kern wygrał bieg w Mielcu!

W dniu 10 X 2014 r. w Mielcu odbył się już po raz 20-ty Ogólnopolski Bieg o Puchar Prezydenta Mielca, a po raz drugi na oczach wielu kibiców bieg w imponującym stylu prawie aż do wyczerpania sił wygrał zawodnik hrubieszowskiej Unii Artur Kern, dodatkowo reprezentujący sklep dla biegaczy w Lublinie Perfect Runner, pewnie pokonując koalicję mocnych biegaczy ukraińskich. Kategorię 46+ wygrała była zawodniczka Unii Hrubieszów, a mieszkająca od lat w Mielcu Barbara Paczos.

Ze str. RMI24

Po raz dwudziesty Lekkoatletyczny Klub Sportowy Stal Mielec był organizatorem Ogólnopolskich Biegów o Puchar Prezydenta Mielca. Dwudziesta edycja, podobnie jak w roku ubiegłym, została rozegrana na Stadionie Miejskim i otaczających go ulicach.

Honoru biegaczy polskich wśród mężczyzn bronił zwycięzca naszej imprezy sprzed dwóch lat – Artur Kern, pokonując koalicję biegaczy z Ukrainy. Na piątej pozycji uplasował się reprezentant LKS Stali Mielec Jacek Żądło. Najstarszym zawodnikiem w biegu głównym był Tadeusz Bąk (65 lat) z Mielca, natomiast u pań Barbara Paczos (54 lata) – także Mielec. Słowa uznania należą się amatorom z naszego miasta i okolicznych miejscowości, którzy w dużej liczbie zgłosili się do  biegu głównego.

W sumie, na stadionie zjawiło się około trzech tysięcy kibiców, w tym prawie tysiąc rywalizowało o nagrody finansowe w biegu głównym i rzeczowe w kategoriach młodzieżowych. Na zakończenie tradycyjnie odbyło się losowanie nagród spośród zawodników rywalizujących w biegach młodzieżowych. Do wylosowania było 26 nagród, w tym między innymi tablety.