26 kwietnia 2024

Ogólniak Mistrzem HLK. Podsumowanie ligi i rozdanie nagród

Finały Hrubieszowskie j Ligi Koszykówki za nami. Po rozegraniu 10 kolejek Mistrzami HLK została drużyna licealistów z OGÓLNIAKA pokonując w ostatnim meczu 64:31 starszych kolegów ze STASZICA. II miejsce zajęła drużyna Warka TEAM wygrywając po zacięty meczu 40:39 z obrońcami tytułu – gimnazjalistami TRÓJKI, którzy ostatecznie uplasowali się na III miejscu. Obydwa mecze były ciekawe i przyniosły sporo emocji.

Pierwszy mecz ostatniego dnia rozgrywek HLK zakończył się walkowerem 20:0 dla drużyny Jedynki. Niestety, w wyznaczonym czasie nie stawiła się drużyna przeciwników z Kościuszki, którzy pełny zespół zebrali dopiero po 30 minutach. W tej sytuacji sędziowie nie mieli innego wyjścia, jak odgwizdać walkower – był to niestety drugi walkower przeciwko drużynie z Kościuszki. Z licealistów mocno zeszło powietrze po przegranych w lidze i licealiadzie. Drużyny zagrały wprawdzie towarzysko dwie 10-cio minutowe kwarty, po których lepszy okazał się Kościuszko wygrywając 29:24 (11:11). Szkoda, że w takim stylu żegnają się z tegorocznymi rozgrywkami.

W drugim spotkaniu zagrały drużyny Ogólniaka i Staszica. Ten mecz mógł jeszcze namieszać w tabeli w przypadku przegranej liderów ligi,ale chłopcy podeszli do zawodów profesjonalnie. W prowadzonym w szybkim tempie meczu zwyciężył Ogólniak 64:41 (12:8, 18:4, 16:16, 13:18) pieczętując tym samym tytuł mistrzowski i kończąc sezon bez porażki. Pod nieobecność Józka, do zwycięstwa poprowadzili drużynę Popek (24 pkt) i Oktan (22 pkt). Popek zaczyna coraz lepiej radzić sobie w rozgrywaniu akcji i prowadzeniu zespołu, widać że potrafi zmobilizować i tchnąć ducha walki w drużynę. To świetny prognostyk przed następnym sezonem. Zespół bez presji gra fajnie i bawi się koszykówką. Najlepsze zawody z w sezonie zagrał Kasperski (10 pkt), a u przeciwników wyróżnił się Jasina zdobywca 15 pkt.

W ostatnim meczu sezonu 2014/15 Warka po mozolnym pościgu i twardej walce pokonała Trójkę 40:39 (5:18, 8:6, 13:9, 14:6). W tym meczu kibice na emocje nie mogli narzekać. Oba zespoły wyszły mocno skoncentrowane i gotowe udowodnić sobie, kto jest lepszy. Warka chciała zmyć z siebie przegraną w pierwszej kolejce, a Trójka zwycięstwem osłodzić sobie gorycz trzeciego miejsca w rozgrywkach (w poprzednim sezonie to Trójka cieszyła się ze zwycięstwa w lidze). Mecz fantastycznie zaczęła Trójka – świetna skuteczność i przede wszystkim szybkie rozegranie piłki w ataku zepchnęły Warkę do głębokiej obrony, a tempo gry po prostu zatkało obrońcom płuca. Z wcześniejszych przecieków wiadomo było, że taktyka Trójki będzie opierać się na rzutach z dystansu, i tak też było. Dwie celne 3-ki Bartka Chachlera (7 pkt) w I kwarcie meczu, skuteczny półdystans Kapcyna (11 pkt) i Warce widmo porażki zajrzało głęboko w oczy. 13-sto punktowa przewaga po pierwszych 10 minutach gry stawiała Warkę w bardzo trudnej sytuacji, szczególnie że Warkowicze jakby przyjęli taktykę Trójki i bez opamiętania oddawali rzuty z linii 6,75m – tylko był mały problem, Trójka trafiała, a Warka nie. Druga część meczu rozpoczęła powolny proces odrabiania strat. Warka zmieniła taktykę w ataku i zaczęła lepiej bronić. Efektem były tylko  dwie 3-ki przeciwników w kwarcie i ostateczne odrobienie 2 pkt do przerwy. III kwarta przyniosła zmniejszenie przewagi do 7 pkt. IV kwartę świetnym rzutem za 3pkt zaczął Kacper Dudek i mecz można powiedzieć zaczął się od nowa. Warka szybko odrobiła stratę i po kilku minutach gry zmniejszyła przewagę do 1 pkt. Emocjonująca końcówka, a w niej 2 kluczowe straty Gardyńskiego i na 20 sek. do końca Warka wyszła na 1 pkt prowadzenie. Doświadczeni zawodnicy nie oddali go do końca, rewanżując się Trójce za porażkę w pierwszej rundzie.

***

Najskuteczniejszym zawodnikiem HLK został Damian Jóźwiak z zespołu OGÓLNIAK – z wynikiem 264 pkt, o drugie miejsce walczyli Kacper Popławski i Oktawian Czerniak. Zwycięski z tej rywalizacji wyszedł Popek zdobywca 182 pkt, trzeci Oktan zaliczył 163 pkt.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 im. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 2 im. ks. Stanisława Staszica za możliwość rozegrania meczy na ich obiektach sportowych, Prezesowi UKS Ogólniak Zbigniewowi Krawczukowi za przygotowanie  dyplomów i pucharów, LubieHrubie.pl i jego współpracownikom za obszerny serwis fotograficzny oraz drużynie Warki za przygotowanie pamiątkowych koszulek dla wszystkich uczestników Ligi.

Podziękowania za sprawne prowadzenie zawodów kierujemy do sędziów boiskowych: Kamila Wojciechowskiego, Rafała Szumiaty, Bartłomieja Sadowskiego, Michała Łopockiego i Damiana Jóżwiaka oraz sędziów stolikowych: Karoliny Niemczyk, Marii Łyko, Pauli Suchowskiej, Aleksandry Daciuk, O. Krawczuk, Kacpra Popławskiego, Patryka Fijołka, Przemka Kasztelana, Damiana  Saluka, Konrada Magdziaka, Maćka Warenicy i Artura Saganaza. Nie może zabraknąć też podziękowań dla kibiców, pasjonatów koszykówki, którzy tak licznie przychodzili na każdą serię spotkań, a także zawodnikom i ich opiekunom.