OOM w Podnoszeniu Ciężarów – 2011

W dn. 29/30.04 i 1.05. 2011 r. w Ciechanowie została rozegrana XVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów, podczas której zaledwie, szesnastoletnia, Marlena Chudzik wywalczyła medal brązowy i jest to już 7 medal w grupie dziewcząt dla hrubieszowskiej Unii podczas takiej imprezy. Drużynowo Unia na 4 miejscu w Polsce.

i>Na zdjęciu – Marlena Chudzik brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Informacje uzyskane od trenerów Unii

Należy zauważyć, że wszystkie startujące dziewczyny są o rok, a w przypadku Chudzik Marleny – dwa lata młodsze i mogą w olimpiadzie młodzieży startować za rok. Tak samo jest w przypadku Kasztelana i Kawki. W wiek startu w olimpiadzie w przyszłym roku z Unii dodatkowo wchodzi sześć osób, które obecnie do startu były za młode. Ten występ zawodników i zawodniczek Unii jest bardzo dobry i obiecujący przed startem w Mistrzostwach Polski do lat 17 jesienią, które odbędą się w Hrubieszowie (już zapraszamy kibiców). Marlena Chudzik jest uczennicą Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie, Damian Kasztelan Gimnazjum nr 3 a pozostała dziewiątka to uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

***

Warto podkreślić, że podopieczni byłego wychowanka Unii Hrubieszów Andrzeja Gawła (m.in. wicemistrza Polski Juniorów w 2004 r.), który szkoli zawodników w Agrosie Zamość, zdobyli podczas tych zawodów już 14 punktów, a najlepsza zawodniczka Katarzyna Góra zajęła wysokie 4 miejsce.

***

Dotychczas z Unii Hrubieszów w grupie dziewcząt w takiej imprezie medale zdobywały: