25 czerwca 2024

Ostatnie przygotowania do MŚ w Osace

Minęła połowa sezonu lekkoatletycznego. Zawodnik MKS Unia Hrubieszów, mistrz Polski na dystansie 50 km – Rafał Fedaczyński ma najlepszy wynik w tym roku w Polsce na dystansie 50 km.(3;48;07).

Reklamy

Równocześnie ten wynik jest 14 wynikiem na świecie. To dobra prognoza na dalszą część sezonu, jak i na Mistrzostwa Świata i Igrzyska Olimpijskie. Po ciężkim obozie w Fount Romeu, Rafał wraz kolegami: Grzegorzem Sudołem (50km), Kamilem Kalką (50km), Rafałem Augustynem (20km) i koleżanką Sylwią Korzeniowską (20km) szlifują formę w Spalskim Ośrodku Olimpijskim.

– Do Mistrzostw Świata zostało już coraz mniej czasu, mimo to do zrealizowania mam kilka ważnych treningów. Całą ciężką pracę wykonałem w górach i dlatego bardzo istotne dla mnie jest, aby nastawić się pozytywnie i odpocząć w zaciszu spalskich lasów. Ośrodek jest bogaty i dobrze wyposażony, dysponuje znakomitą odnową biologiczną, z której jeszcze przed startem chcę skorzystać. Już 20 sierpnia z częścią ekipy wylatuję do Osaki gdzie 1 września wcześnie rano mam stawić się na starcie 50 – tki.

Reklamy

– Mam nadzieję, że uda mi się dotrwać do Olimpiady. Ale nikt nie powiedział, że będzie lekko. – powiedział specjalnie dla czytelników lubiehrubie.pl przebywający obecnie w Spale Rafał. – Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Hrubieszowa i okolic, i liczę na to, że wciąż będą trzymali za mnie kciuki.

I my wiemy, że nie będzie lekko, szczególnie, że zawodnik nie ma żadnego wsparcia ze strony Władz Miasta, ale życzymy Rafałowi wytrwałości w dążeniu do celu i przede wszystkim zdrowia. W końcu nikt z naszego regionu jeszcze nie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich i nieprędko ktokolwiek będzie miał taką szansę.

Reklamy

A swoją drogą – Miasto nie wydało na sportowca w tym roku ani złotówki, Powiat być może przyzna jednorazową nagrodę w wysokości 3000 zł… I jeśli dobrze pójdzie – to będzie cały roczny dochód najlepszego hrubieszowskiego sportowca. Nawet, jeśli nie trzeba będzie od tego zapłacić podatku, daje nam to 250 zł miesięcznie!!! Co można zrobić za 250 zł miesięcznie??? Można sobie kupić jedną parę butów do sportowego chodzenia…

Wartość minimum socjalnego wynosi 844 zł miesięcznie, minimum egzystencji (inaczej minimum biologiczne – poziom zaspokojenia potrzeb umożliwiający przetrwanie; granica, poniżej której następuje poważne zagrożenie życia i rozwoju człowieka) w obecnej chwili eksperci szacują na 385 zł na miesiąc.

Władze przeznaczą na wsparcie Mistrza Polski aż 250 zł miesięcznie !!!

Czy faktycznie można nazwać to wsparciem???

zobacz zdjęcia >>